Francie v Lize národů bez problémů přetlačila Izrael, Anglie překvapivě podlehla Řecku

Opora PSG Bradley Barcola v reprezentaci Francie
Opora PSG Bradley Barcola v reprezentaci FrancieFrancouzská fotbalová reprezentace
Itálie ztratila výborně rozjetý duel Ligy národů A proti Belgii, když jen remizovala 2:2. Po minutě se prosadil Andrea Cambiaso, jenž se podílel i na druhé domácí brance. Ještě do přestávky se však nechal vyloučit Lorenzo Pellegrini a položil základy hostujícího comebacku. O první ztrátě Italů v tomto ročníku soutěže rozhodl gólem a asistencí Leandro Trossard. Anglie ve Wembley díky Judeovi Bellinghamovi vyrovnala v 87. minutě utkání s Řeckem na 1:1, v nastavení však rozhodl o nečekané výhře hostů Vangelis Pavlidis.

Domácí tým zatím skupinou procházel bez ztráty kytičky, když v zářijovém termínu ovládl oba venkovní zápasy, přičemž především výhra na hřišti úřadujících vicemistrů světa dodala svěřencům Luciana Spalettiho velké sebevědomí také do prvního duelu před vlastními fanoušky. V Římě přivítali v nepříliš dobré formě hrající Belgičany, kterým navíc scházela největší opora a kapitán Kevin De Bruyne.

I díky jeho absenci na hřišti od samého úvodu vládli Italové, kteří se už v první minutě vydali do protiútoku. Ten Federico Dimarco vyšperkoval skvělým pasem na zadní tyč, kde nejprve míč do vlastního gólmana poslal Maxim De Cuyper a ačkoliv jej Koen Casteels udržel před čárou, dobíhající Cambiaso byl ve správný čas na správném místě a bez problému dorazil.

Zhruba v polovině úvodního dějství začala další akce aktivních domácích vynikajícím pasem Dimarca ke Cambiasovi, jenž s balonem vběhl až do šestnáctky a pohotovou ranou na zadní tyč donutil Casteelse k dobrému zákroku. Brankář hostů ovšem vyrazil míč pouze k dobře postavanému Mateovi Reteguimu, jenž s velkou lehkostí vstřelil druhý gól Gli Azzurri.

Dosud pohodový italský večer ale začal krátce před odchodem do šaten nabírat první trhliny. Nejprve Pellegrini při snaze zamezit ztrátě plynoucí z chybné rozehrávky fauloval Arthura Theata a hlavní rozhodčí mu po přezkumu u videa ukázal za zákrok na Belgičanovu achilovku červenou kartu. Hosté navíc ze vzniklého přímého kopu zahráli efektivní signál, který vyústil v chirurgicky přesnou pumelici De Cuypera zpoza vápna k tyči.

Rudí ďáblové podle očekávání na svého soupeře po změně stran nalezli a začali ho jasně přehrávat. Výraznější příležitost sice přišla až po hodině hry, zato však byla rovnou gólová. Přetažený centr z rohového kopu doplachtil k Woutu Faesovi, jenž hlavou vracel před bránu, kde míč pohotovou tečí dopravil do sítě Trossard. Belgičané se ještě marně dožadovali pokutového kopu, žádnou šanci si už ovšem nevypracovali a museli se spokojit s bodem.

Fotbalová Liga národů - 3. kolo:

Skupina A2:

Řím: Itálie - Belgie 2:2 (2:1)

Branky: 1. Cambiaso, 24. Retegui - 42. De Cuyper, 61. Trossard. ČK: 38. Pellegrini.

Budapešť: Izrael - Francie 1:4 (1:2)

Branky: 24. Gandelman - 7. Camavinga, 28. Nkunku, 87. Guendouzi, 89. Barcola.