Kanonýr Chorý měl nabito. Dal dva góly a Česko v Lize národů slaví výhru nad Albánií

Útočník Tomáš Chorý se raduje ze vstřelené branky do sítě Albánie.
Útočník Tomáš Chorý se raduje ze vstřelené branky do sítě Albánie.ČTK / Kamaryt Michal
Čeští fotbalisté vyhráli v pátečním utkání Ligy národů na pražské Letné nad Albánií 2:0. Obě branky vítězů vstřelil útočník Tomáš Chorý. Poprvé se trefil hned ve 3. minutě, výsledek pak pečetil ve druhé půli. Svěřenci trenéra Ivana Haška se představí v dalším duelu v pondělí proti Ukrajině na neutrální polské půdě.

Chorý potvrdil svou formu již ve třetí minutě. Míč, jenž se pokoušel ve vápně zkrotit Václav Černý, umístil útočník bez rozmýšlení střelou v pádu z otočky nechytatelně k tyči. V 18. minutě již byl úmysl v přihrávce křídelníka Rangers znatelnější, následnou ránu Lukáše Provoda zpoza vápna ale dokázal gólman vytěsnit. Albánci se poprvé připomněli před půlhodinou hry, Černého klubový spoluhráč Nedim Bajrami však obstřelem z hranice pokutového území Kováře nezaměstnal. Sklepnutí hrudí v podání Tomáše Součka pak chtěl přetavit v gól do kabiny Chorý, zblízka ale vysoko přestřelil.

Po výměně stran potřeboval tým s lvíčkem na hrudi uklidnit dění na hřišti, hra nahoru dolů totiž více vyhovovala spíše hostům. Český tým mohl potrestat Jasir Asani, po průniku z úhlu ale tváří v tvář Kovářovi výrazně přestřelil. O slovo se tak v 63. minutě znovu přihlásil Chorý, jehož nekompromisní hlavička po centru Vladimíra Coufala nedala brankářovi Thomasovi Strakoshovi šanci. Kouč hostů Sylvinho reagoval mimo jiné povoláním Indrita Tuciho, Sparta měla v sestavě Albánie i v základu nastoupivšího Qazima Laciho. Nejblíže snížení byl v 76. minutě střelou z dálky záložník Interu Kristjan Asllani, skvělý zákrok ovšem předvedl Kovář.

Češi tak získali důležité tři body do tabulky. V pondělí odehrají v polské Vratislavi zápas s Ukrajinou.

Liga národů

Česko - Albánie 2:0 ONLINE ZE ZÁPASU ZDE

Branky: 3. a 63. Chorý. Rozhodčí: Bastien - Zakrani, Berthomieu - Millot (video, všichni Fr.). ŽK: Hložek - Daku, Sylvinho (trenér). Diváci: 17.823.

Česko: Kovář - Vitík, Holeš, Bořil - Coufal, Souček, Červ (90.+2 Král), Provod (87. Lingr) - Černý (69. Hložek), Šulc (90.+2 Čvančara) - Chorý (87. Kuchta). Trenér: Hašek.

Albánie: Strakosha - Hysaj, Ismajli, Kumbulla, Mitaj - Ramadani, Asllani - Asani (65. Hoxha), Laci (77. Seferi), N. Bajrami (87. Muci) - Daku (65. Tuci). Trenér: Sylvinho.