Měl to být šlágr kola, který může rozhodnout i jedna malá chyba. Nakonec to ale byly opět standardky, které převážily misky vah na stranu Arsenalu.
Tradiční exekutoři rohových kopů Bukayo Saka a Declan Rice si to rozdělili rovnoměrně. Vlastně jako vždycky. Oba angličtí reprezentanti mají po středečním duelu na kontě (od začátku minulé sezony) už sedm asistencí od praporku.
V prvním případě kroutil míč do malého vápna Rice, jehož centr našel hlavu Jurriena Timbera. Nizozemský obránce si v souboji s bránícím hráčem lehce pomohl rukama, udělal to však šetrně a mírnou tečí překonal brankáře Onanu.
Kamerunský gólmán byl bezmocný i napodruhé. To si míč u rohového praporku postavil Saka. Jeho přetažený balon hledal cíleně Thomase Parteyho, jenž osamocený vracel míč hlavou do "ohně".
V malém vápně se jeho nástřel odrazil od kyčle Williama Saliby a United po 10 letech v Premier League inkasovali dva góly z rohových kopů. U obou branek přitom sehrály veledůležitou roli bloky.
Specialista Jover
Bezprostředně po gólech zabrala kamera správně domácí lavičku. Ve výběhu přitom nestál jen hlavní trenér Mikel Arteta, ale také specialista na standardky Nicolas Jover, jenž má královskou disciplínu Gunners na starosti.
Svou úlohu zvládá Francouz skvěle – Arsenal pod jeho vedením nasázel od začátku minulé sezony z rohových kopů už 21 branek, což je nejvyšší číslo napříč kluby Premier League. To však není vše.
Kanonýři totiž při vítězství nad Manchesterem United zaznamenali po rozehrávce od praporku hned sedm střeleckých pokusů, zatímco ze hry "pouze" šest. Nic jiného nedemonstruje sílu ze standardek víc než právě tato statistika.
Jaký je vlastně recept na bránění? Snad jen nenabízet Arsenalu žádné rohy. Rozhodně ne 13.