Španělsko v Lize národů přetlačilo Srbsko, Polsko v divoké přestřelce remizovalo s Chorvatskem

Kapitán španělské reprezentace Álvaro Morata
Kapitán španělské reprezentace Álvaro MorataŠpanělská fotbalová reprezentace
Úřadující mistři Evropy Španělé porazili ve fotbalové Lize národů Srbsko 3:0. Portugalsko s Cristianem Ronaldem remizovalo ve Skotsku 0:0. Chorvatsko neudrželo ve Varšavě dvoubrankový náskok a s Polskem hrálo 3:3. Sparťanský křídelník Ermal Krasniqi se premiérovým gólem za Kosovo podílel na výhře 3:0 nad Kyprem.

Španělsko poslal v Córdobě proti Srbům do vedení už v páté minutě Laporte. Po změně stran neproměnil penaltu Morata, domácí kapitán se ale gólu dočkal v 64. minutě. Poté byl vyloučen hostující obránce Pavlovič a "La Roja" přesilovku okamžitě zužitkovali zásluhou Baeny.

Svěřenci trenéra De la Fuenteho vedou skupinu A4 o tři body před Dány, kteří ve Švýcarsku remizovali 2:2. Srbsko, za nějž odehrál celý zápas sparťanský křídelník Veljko Birmančevič, je třetí o tři body před posledním Švýcarskem.

Portugalsko v Glasgow nenavázalo na úvodní tři výhry a poprvé v tomto ročníku soutěže ztratilo body. Skotsko si zapsalo premiérový bod.

Portugalci jsou dál v čele skupiny A1 o tři body před Chorvaty, kteří v Polsku během 19. až 26. minuty otočili skóre z 0:1 na 3:1. Ještě v první půli snížil Zalewski a po přestávce srovnal Szymaňski. Hosté navíc od 76. minuty dohrávali bez vyloučeného brankáře Livakoviče, jehož nahradil Labrovič. Krátkou početní výhodu už domácí nevyužili.

V sestavě Kosova nastoupil vedle Krasniqiho i další sparťan Albion Rrahmani. Skóre utkání s Kyprem otevřel jeho jmenovec Amir. Krasniqi si na první zásah v reprezentaci musel počkat sedm zápasů, v 52. minutě střelou z voleje k tyči zvýšil na 2:0. Konečný výsledek stanovil tři minuty po příchodu na hřiště Sahiti.

Kosovo vyhrálo ve skupině C2 potřetí za sebou a ztrácí tři body na vedoucí Rumunsko. Účastník letního mistrovství Evropy zvítězil v Litvě 2:1 a vyhrál i čtvrté utkání v soutěži.

Severní Irsko díky Priceově hattricku deklasovalo Bulharsko 5:0 a skupinu C3 vede o bod před Bělorusy, kteří remizovali s Lucemburskem 1:1.

Liga národů - 4. kolo:

Skupina A1:

Varšava: Polsko - Chorvatsko 3:3 (2:3)

Branky: 5. Zieliňski, 45. Zalewski, 68. Szymaňski - 19. Sosa, 24. P. Sučič, 26. Baturina. ČK: 76. Livakovič (Chorvatsko).

Glasgow: Skotsko - Portugalsko 0:0