eFotbal

I národnost lze změnit. Pětice zvučných jmen, která přestoupila mezi reprezentacemi

eFotbal
I národnost lze změnit. Pětice zvučných jmen, která přestoupila mezi reprezentacemi
I národnost lze změnit. Pětice zvučných jmen, která přestoupila mezi reprezentacemiFlashscore
Polský nároďák získal zajímavou posilu, když perspektivní obránce Aston Villy Matty Cash přebral pas našeho severního souseda a s povolením FIFA od pondělka může reprezentovat bialo-czerwone. Hráč, který za Villans v této sezóně v Premier League nastoupil v každém z devíti zápasů v základní sestavě, má od pondělka i polské jméno a jmenuje se Mateusz Gotowka. Kteří další hráči změnili reprezentační dres?
Reklama
Reklama
Kevin-Prince Boateng (Německo - Ghana)

Ve své době byl považován za obří talent, stejně jako jeho nevlastní bratr Jérôme. Zatímco ale  případě tohoto dnešního obránce Lyonu lze říci, že u tohoto talentu došlo ke stoprocentnímu naplnění (Jérôme je s Německem mj. mistr světa z roku 2014), Kevin-Prince na sklonku kariéry je nejzajímavější zřejmě tím, že jeho současné angažmá v Herthě je šestnáctým v jeho profesionální kariéře. Za Ghanu chtěl hrát - po projití juniorských kategorií v dresu Německa -  už na MS v roce 2006, tam mu to ještě FIFA nedovolila, následně si pak zahrál na Mundialu v letech 2010 a 2014. S talentovaným týmem došel ovšem nejdál “jen” do čtvrtfinále.   

Diego Costa (Brazílie - Španělsko)

Hvězdný útočník s kořeny v pouličním fotbalu strávil naprostou většinu své profesionální kariéry v Evropě a byť jej Luis Felipe Scolari v roce 2013 pozval mezi Kanárky, o rok později už nastupoval v dresu Španělska. Vincente de Bosque jej dokonce okamžitě nominoval na mistrovství světa 2014 právě v Brazílii, kde Costa ochutnal velkou nelibost domácích fanoušků a taky zažil totální kolaps španělského týmu, který ani nepostoupil ze skupiny. V následujících letech nicméně hráč, jež nyní nastupuje za Atletico Mineiro, za španělský národní tým odehrál 24 zápasů a nastřílel 10 gólů. Takže jeho akvizici lze považovat za úspěšnou.

Geoffrey Kondogbia (Francie - Středoafrická republika) 

V jednu chvíli to vypadalo, že by Kondogbia mohl mít dostatek potenciálu na to, aby dlouhodobě čistil zálohu pro Les Blues Didiera Deschampse, v juniorských kategoriích za týmy galského kohouta odehrál přes padesátku zápasů a La Marseillaisu si pětkrát poslechl i na nejvyšší úrovni, byť pouze v přípravných zápasech. Po odchodu z Monaca ale pozvánky přestaly chodit a tak se záložník, jež po angažmá v Interu a Valencii nyní hraje v madridském Atleticu, upsal zemi svých rodičů.   

Jack Grealish (Irsko - Anglie)

O jeho talentu se vědělo. O jeho odmítání dresu Three Lions taktéž. Už od momentu, kdy poprvé v patnácti letech dnešní hvězda Manchesteru City nastoupila za irskou U17, kolem něj kroužili bafuňáři z obou asociací. Grealish nejprve hrál zásadového a reprezentoval ostrov, ze kterého pocházejí oba jeho dědové, v U21 mu nicméně došlo, se kterou reprezentací bude asi mít na mezinárodních turnajích delší pobyty a po krátkém váhání “podepsal” Anglii. Na stejné trase se mimochodem rozhodovala i další opora dnešní a především zřejmě té budoucí opora zálohy Albionu, střední záložník West Hamu, Declan Rice.

Jamal Musiala (Anglie - Německo)

Anglie ovšem nejen bere, ale i dává. Byť o co v Musialovi (i v úvodu zmíněném Mattym Cashovi) přišla se teprve zřejmě ukáže. Ofenzivní záložník Bayernu Mnichov je považován za obří talent, kterému Julian Nagelsmann dává stále větší prostor a Musiala se dokáže odvděčit. Ač v této sezóně ještě v Bundeslize nenastoupil od začátku, jeho bilance 2+3 v osmi střídáních znamená od 19letého “kluka” solidní závdavek. Takže, když se syn britsko-nigerijského otce a německé matky, který vyrostl v Anglii rozhodoval, kdo získá jeho seniorský podpis, stály se na něj fronty. Na konec se rozhodl pro Der Manschaft. 

zdroj: goal.com