Juventus poztrácel body na hřišti Udinese, Inter srazil čtyřmi góly Janov

Juventus poztrácel body na hřišti Udinese, Inter srazil čtyřmi góly JanovFlashscore
Obhájce titulu v italské Serii A, našlapaný tým Interu Milán, vstoupil do nového ročníku tím nejlepším možným způsobem, tedy vítězstvím 4:0 nad Janovem. Poslední gól domácích vsítil Bosňan Edin Džeko, jenž do klubu přišel v létě jako náhrada za bijce na hrotu Romela Lukakua.

Inter vstoupil do utkání jako lavina a už po šesti minutách šel zaslouženě do vedení, když se hlavou prosadil Škiniar. Velký zápas ale hrála hlavně letní posila z miláského AC Hakan Calhanoglu. Turecký středopolař se prosadil, který nahrál na gól Škrinara, se sám prosadil ve 14. minutě povednou ranou k tyči.  Na 3:0 pakpo přestávce zvýšil zvýšil Arturo Vidal a vysokou výhru v závěru zpečetil Edin Džeko.

[p] Do sezony ale vítězně vstoupilo i Sassuolo, kterým ke třem bodům z Verony notně pomohlo i vyloučení Miguela Velosa z konce první půle. Přesilovku totiž zužitkoval Giacomo Raspadori, na jehož trefu navázal Filip Djuričič.Verona dokázala v 70. minutě díky penaltě Mattia Zaccagniho snížit, ale Hamed Junior Traore vrátil Sassuolu dvougólový náskok. Tečku za zápasem pak v závěru napsal znovu Zaccagni.V dalších zápasech úvodního kola Serie A pak Lazio zvítězilo 3:1 v Empoli, Atalanta zase porazila 2:1 Turín.

Hellas Verona - Sassuolo 2:3Branky:71. z pen. a 90. Zaccagni – 32. Raspadori, 51. Djuričič, 77. TraoréInter Milán - Janov 4:0 Branky: 6. Škriniar, 14. Calhanoglu, 74. Vidal, 87. DžekoEmpoli - Lazio 1:3 (1:3)Branky: 4. Bandinelli – 6. S. Milinković-Savić, 31. Lazzari, 41. Immobile (pen.)Turín - Atalanta Bergamo 1:2 (0:1)Branky: 79. Belotti – 6. Muriel, 90+3. Piccoli

Bologna - Salernitana 3:2 (0:0)Branky: 59. a 77. De Silvestri, 75. Arnautović - 52. z penalty Bonazzoli, 70. M. Coulibaly

Udinese - Juventus 2:2 (0:2)Branky: 51. z penalty Pereyra, 84. Deulofeu - 3. Dybala, 23. Cuadrado

AS Řím - Fiorentina 3:1 (1:0)Branky: 26. Mchitarjan, 64. a 79. Veretout - 60. Milenković

Neapol - Benátky 2:0 (0:0)Branky: 62. z penalty Insigne, 73. Elmas