Kane se podílel na výhře Tottenhamu, finále FA Cupu ovládl Leicester

Kane se podílel na výhře Tottenhamu, finále FA Cupu ovládl LeicesterFlashscore
Páteční předehrávka šestatřicátého kola anglické nejvyšší soutěže nabídla souboj vítěze tohoto ročníku Manchesteru City, který zavítal na půdu Newcastlu. Po vyrovnané první půli, která skončila nerozhodným výsledkem 2:2, byli po změně stran úspěšnější Citizens, kteří přidali další dvě trefy, zatímco domácí jen jednu. Mužem zápasu se stal Torres, který si připsal hattrick.

Sobotní program odstartoval souboj Burnley s Leedsem. Hosté udeřili v závěru prvního poločasu, kdy skóre otevřel Klich. Ve druhém poločase náskok hostů navýšili Harrison a dvěma přesnými zásahy Rodrigo.

Londýnský West Ham si komplikuje boj o Evropu, neboť v sobotu pouze remizoval 1:1 na půdě Brightonu. Fanoušci se dočkali změny skóre až v posledních deseti minutách, kdy se nejprve prosadil domácí Welbeck, ale na jeho trefu dokázal reagovat Benrahma.

Crystal Palace muselo doma od 17. minuty dotahovat manko po trefě McGinna. Benteke po půlhodině hry stav srovnal, ale ASton Villu znovu poslal do vedení El-Ghazi. Po změně stran se domácí nadechli k obratu, který obstarali Elmohamady vlastní brankou a šest minut před koncem Mitchell.

Tottenham slaví zisk tří bodů v duelu proti Wolves. Kohouty poslal do vedení v nastaveném čase první půle Kane, po změně stran pak náskok pojistil Höjbjerg.

Liverpool prohrával na hřišti West Brom od patnácté minuty, kdy skóre otevřel Robson-Kanu. Po půlhodině hry však dokázal stav srovnat Salah. Obrat obstaral v nastaveném čase druhé půli brankář Alisson po zahrávání rohového kopu.

FA Cup:

Na Ostrovech se v sobotu odehrálo také finále FA Cupu ve Wembley, které lépe dopadlo pro Leicester City. Lišky se prosadily ve druhém poločase po trefě Tielemanse. Chelsea mohla v závěru vyrovnat, ale branka Chilwela byla odvolána po konzultaci s videem.

Premier League - 36. kolo:

Newcastle - Manchester City 3:4 (2:2)Branky: 25. Krafth, 45+6. Joelinton, 62. Willock - 39. Cancelo, 42., 64. a 66. Torres

Burnley - Leeds 0:4 (0:1)Branky: 44. Klich, 60. Harrison, 77. a 79. Rodrigo

Southampton - Fulham 3:1 (1:0)Branky: 27. Adams, 60. Tella, 82. Walcott - 75. Carvalho

Brighton - West Ham 1:1 (0:0)Branky: 84. Welbeck - 87. Benrahma

Crystal Palace - Aston Villa 3:2 (1:2)Branky: 32. Benteke, 75. Elmohamady vl., 84. Mitchell - 17. McGinn, 34. El-Ghazi

Tottenham - Wolves 2:0 (1:0)Branky: 45. Kane, 62. Höjbjerg

West Brom - Liverpool 1:2 (1:1)Branky: 15. Robson-Kanu - 33. Salah, 90+5. Alisson

Everton - Sheffield United 0:1 (0:1)Branka: 7. Jebbison