Kolaps Slovenska! Ani penalta v závěru jim proti Ázerbájdžánu nezachránila bod

Kolaps Slovenska! Ani penalta v závěru jim proti Ázerbájdžánu nezachránila bodFlashscore
Slovensko v rámci skupiny Ligy národů eviduje druhou pořádku v řadě a třetí z posledních čtyř utkání. Tato byla ovšem pořádně hořká, protože se zrodila v páté minutě nastavení, zrovna když vysvitla naděje na zisk bodů.

Družina italského trenéra Calzony, jenž u kormidla národního týmu Slovenska stojí prakticky jen pár dní, vstupovala do utkání jako poměrně značný papírový favorit. Své kvality ovšem nebyla schopna prodat a proti soupeři z Ázerbájdžánu po devadesáti minutách prohrávala těsně 0:1.

Hlavní zlom a v podstatě vše zajímavé přišlo až v nastavení. Slovenskému týmu byla v 93. minutě dána výhoda pokutového kopu, jehož se zmocnil Erik Jirka a stav utkání na pár sekund srovnal.

Pak ale přišel nečekaný kolaps domácích, kteří si nepohlídali ofenzivní choutky Ázerbájdžánu a v páté minutě nastavení vrátil hostům vedení Haghverdi. Senzace byla na světě.

V rámci Ligy C je i po této porážce s ohledem na ostatní výsledky jasné, že se Slovensko udrží. Naopak do Ligy B postoupí třináctibodový lídr tabulky Kazachstán. Baráž o udržení si zahraje Bělorusko.

Liga národů, výsledkyLiga A:

Chorvatsko – Dánsko 2:1 (0:0)

[p]49. Sosa, 79. Majer (Petković) – 77. Eriksen (Maehle)

Francie – Rakousko 2:0 (0:0)

56. Mbappé (Giroud), 66. Giroud (Griezmann)Polsko – Nizozemsko 0:2 (0:1)14. Gakpo (Berghuis), 60. Bergwijn (Janssen)Belgie – Wales 2:1 (2:0)10. De Bruyne (Batshuayi), 38. Batshuayi (De Bruyne) – 50. Moore (Johnson)

Liga C:

Kazachstán – Bělorusko 2:1 (1:1)

[p]29. Gabyšev (Orazov), 79. Zajnutdinov (Ajmbetov) – 45+3. Savickyj (Pečenin)

Slovensko – Ázerbájdžán 1:2 (0:1)

90+3. Jirka (pen.) – 44. Dadashov, 90+5. Haghverdi

Litva – Faerské ostrovy 1:1 (1:1)

[p]44. Slivka – 22. Andreasen (Bjartalid)

Turecko – Lucembursko 3:3 (2:2)

[p]16. Ünder (pen.), 39. Chanot (vla.), 87. Yüksek – 9. Martins, 37. Sinani (Borges Sanches), 69. Rodrigues (Bohnert)

Liga D:

Lotyšsko – Moldavsko 1:2 (0:2)

55. Ikaunieks (Emsis) – 26. Revenco (Platica), 45. Nicolaescu (Caimacov)Lichtenštejnsko – Andorra 0:2 (0:1)