Liverpool vypálil Old Trafford do základů, Souček byl u výhry West Hamu v londýnském derbyFlashscore
V bitvě o Londýn byl úspěšnější domácí West Ham, který vymazal Kanea a spol. První půle mezi West Hamem a Tottenhamem byla poměrně vyrovnaná. Branku nepřinesla, byť si každý z týmů vytvořil minimálně dvě velké šance. Za domácí akrobaticky zakončil Fornals a hlavičkou Souček. Brankář „Kladivářů“ se vyznamenal proti střele Sona i hlavičce Kanea. Derby rozhodla 72. minuta, když rohový kop Cresswella propadl až k Antoniovi, který se nemýlil a rozhodl tím o dalším skalpu Spurs.

Leicester proti Brentfordu šel do vedení ve 14. minutě, když se z velké dálky trefil Tielemans, v 60. minutě vyrovnal hlavou po centru z rohového kopu Jörgensen. O osudu utkání rozhodl v 73. minutě Maddison.

Šlágrem kola bylo nepochybně poměření sil odvěkých rivalů z Manchesteru United a Liverpoolu. Divadlo snů se však proměnilo v divadlo zkázy, neboť jej Reds vypálili do základů. Hotovo bylo již po první půli, kdy střelecky úřadovali Keita, Jota a dvojitě Salah. Egyptský kanonýr zaznamenal krátce po změně stran hattrick. Rudí ďáblové se trápili a nepomohlo jim ani neuznání branky Ronalda vinou ofsajdu či vyloučení Pogby.

Premier League - 9. kolo:

Brentford - Leicester 1:2 (60. Jörgensen - 14. Tielemans, 73. Maddison)

West Ham United - Tottenham 1:0 (72. Antonio)

Chelsea - Norwich 7:0 (8., 85. z pen. a 90.+1 Mount, 18. Hudson-Odoi, 42. James, 57. Chilwell, 62. vlastní Aarons)

Crystal Palace - Newcastle 1:1 (56. Benteke - 65. Wilson)

Everton - Watford 2:5 (3. Davies, 63. Richarlison - 13., 80. a 86. King, 78. Kucka, 90.+1 Dennis)

Leeds - Wolverhampton 1:1 (90.+3 Rodrigo z pen. - 10. Hwang Hi-čchan)

Southampton - Burnley 2:2 (41. Livramento, 50. Broja - 13. a 57. Cornet)

Brighton - Manchester City 1:4 (80. Mac Allister z pen. - 28. a 31. Foden, 13. Gündogan, 90.+5 Mahriz)

Manchester United - Liverpool 0:5 (5. Keïta, 13. Jota, 38., 45+5. a 50. Salah)