Lucas Hernandez není jediným smolařem. Která další velká jména ztratila šanci bojovat o světové zlato?Flashscore
Pro zraněného obránce Lucase Hernandeze mistrovství světa v Kataru skončilo a mistři světa Francouzi tak přišli o další oporu. Šestadvacetiletý hráč Bayernu Mnichov v úvodním zápase s Austrálií (4:1) střídal kvůli zranění kolena již po třinácti minutách a do dalších zápasů nezasáhne.

"Magnetická rezonance bohužel potvrdila rupturu předního zkříženého vazu v pravém koleně," uvedli zástupci francouzské federace. Šokovaný je i Bayern a informoval, že Hernandez co nejdříve z Dauhá odletí, podstoupí operaci a bude rehabilitovat v Mnichově. Německý šampion očekává u levého beka půlroční pauzu.

Francouzským obhájcům zlata chybí držitel Zlatého míče Karim Benzema, už před ním kvůli zdravotním problémům vypadli Paul Pogba, N'Golo Kanté či Christopher Nkunku. Lucas Hernandez se zranil už po pár minutách duelu s Australany při obranné akci a na hřiště přišel jeho bratr Théo.

Svěřenci kouče Didiera Deschampse odehrají v Dauhá další zápas v sobotu proti Dánsku. To v úvodním kole skupiny D remizovalo 0:0 s Tuniskem. "Hned jsem se bál, že to bude vážné. Děláme si starosti, jak ho nahradíme, ale alternativy máme," řekl Deschamps.