Marseille vyhrála podruhé v řadě, Saint-Étienne porazilo Angers, Nimes se rozešlo s Montpellierem smírněFlashscore
Ve Francouzské nejvyšší soutěži Marseille pod vedením nového trenéra Jorgeho Sampaoliho zvládla i svůj druhý zápas. Cenného vítězství dosáhli na půdě Angers hráči Saint-Étienne. Bordeaux si poradilo s Dijonem. Nice remizovalo s Lens.

Marseille se na výhru proti houževnatému Brestu se pořádně natrápila. První poločas předvedla špatný výkon a do vedení se dostala díky dobře formě kanonýra Milika. Hosté vyrovnali dvacet minut před koncem, avšak o vítězství favorit rozhodl v samém závěru.

Cenné body brali hráči Saint-Étienne. Jedinou branku zápasu jinak nezáživného duelu vstřelil Wahbi Chazrí.

Rennes utnulo svou mizernou sérii pěti ligových porážek v řadě. Nový trenér Bruno Génésio si po středečním nezdaru v dohrávce na půdě Marseille připsal své první vítězství. Pasivnější sok ze Štrasburku nenavázal na svůj minulý překvapivý skalp Monaca, nevstřelil ani branku a přišel o šňůru čtyř klání neporazitelnosti. Rozhodující trefu dal ve 25. minutě Bourigeaud.

Ligue 1 – 29. kolo:

Dijon FCO - Girondins Bordeaux 1:3 Branky: 90. Moussa Konaté - 33. Ui-jo Hwang, 45. Ui-jo Hwang, 50. Nicolas De Préville

RC Lens - FC Metz 2:2 Branky: 13. Jonathan Clauss, 36. Yannick Cahuzac - 27. Vagner (pen.), 57. Thomas Delaine

FC Lorient - OGC Nice 1:1 Branky: 66. Yoane Wissa - 58. Myziane Maolida

Stade Rennes - Racing Strasbourg 1:0 Branky: 25. Benjamin Bourigeaud

Nîmes Olympique - Montpellier HSC 1:1 Branky: 63. Moussa Koné - 79. Andy Delort

Olympique Marseille - Stade Brestois 3:1 Branky: 45+1. Arkadiusz Milik, 88. Florian Thauvin, 90+3. Michaël Cuisance - 71. Lilian Brassier

Angers SCO - AS Saint-Étienne 0:1 Branky: 52. Wahbi Khazri

Stade Reims - Olympique Lyon 1:1 Branky: 33. Mathieu Cafaro - 90+2. Tino Kadewere

Monako - Lille 0:0