Masopust dvěma góly pomohl Slavii k triumfu nad Podbrezovou, Sparta remizovala se Záhřebem, Plzeň s HamburkemFlashscore
Fotbalisté Slavie porazili Podbrezovou 4:1 a vyhráli i třetí utkání na soustředění v Rakousku. Dvě branky v Aigenu vstřelil Lukáš Masopust, který se jednou trefil z poloviny hřiště. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského navázali na nedělní vítězství 2:1 nad Čenstochovou a Maccabi Haifa.

Slavia Praha - Železiarne Podbrezová 4:1 (2:0)Branky: 11. a 34. Masopust, 47. Jurečka, 83. M. Jurásek - 90.+2 Masaryk.Sestava Slavie: Mandous - Tomič (74. M. Jurásek), Kačaraba, Ousou, Bořil - Wallem, Hromada (46. Hronek) - Plavšič (46. David Pech), Jurečka, Masopust (74. Konečný) - Tijani (74. Ogungbayi). Trenér: Trpišovský.

Masopust poslal Slavii do vedení v 11. minutě ranou z hranice šestnáctky. Třicetiletý krajní záložník či obránce ve 34. minutě na pravé straně vybojoval míč a pokusem z půlky překvapil vyběhnutého brankáře slovenského týmu Richarda Ludhu.

"Červenobílí" přišli o Srba Srdjana Plavšiče, jenž odstoupil kvůli tržné ráně v obličeji a zamířil na kontrolní vyšetření do nemocnice. V úvodu druhé půle zvýšil Jurečka a nejlepší střelec minulé ligové sezony v 83. minutě připravil čtvrtou branku pro Matěje Juráska. Porážku Podbrezové v nastavení zmírnil Masaryk.

Slávisté se na rakouském soustředění ještě v sobotu utkají s druholigovým anglickým mužstvem Queens Park Rangers. Poté v generálce na nový ročník změří síly s třetiligovými Drážďany.

Sparta Praha - Dinamo Záhřeb 1:1 (1:1)Branky: 2. Pešek - 14. Petkovič z pen.Sestava Sparty: I. poločas: Vorel - Vydra, Panák, Krejčí - Mejdr, Sadílek, Daněk, J. Pešek - Minčev, Sejk, Haraslín.II. poločas: Surovčík - Sörensen, Kukučka, Zelený - Wiesner, Kairinen, Laci, Ryneš - Karabec, Kuchta, Birmančevič. Trenér: Priske.

Sparta začala výborně. Pešek se uvolnil v šestnáctce a výstavní střelou do horního růžku překonal chorvatskou reprezentační jedničku Dominika Livakoviče. Na druhé straně v pokutovém území fauloval kapitán Ladislav Krejčí a Petkovič ve 14. minutě vyrovnal z penalty.

Po změně stran už se skóre nezměnilo, i když se například střídající Jan Kuchta dostal do několika slibných šancí. Za Spartu poprvé nastoupil srbský křídelník Veljko Birmančevič, jenž přišel na hostování z Toulouse.

Letenští po úvodní porážce 1:2 s druholigovou Jihlavou v přípravě ani podruhé nezvítězili. Svěřenci dánského trenéra Briana Priskeho během rakouského soustředění ještě narazí v úterý na srbské Čukarički a příští pátek na Anderlecht Brusel.

Viktoria Plzeň - SV Hamburk 3:3 (1:2)Branky: 44. Durosinmi, 53. Řezník, 83. Vydra - 31. Glatzel z pen., 34. Öztunali, 57. Königsdörffer.Sestava Plzně:I. poločas: Staněk - Hejda, Hranáč, Jemelka - Cadu, Kalvach, Květ, Sýkora - Kopic, Vlkanova - Durosinmi.II. poločas: Tvrdoň - Řezník, Hejda (61. Paluska), Hranáč (61. Dweh), Šulc - Bucha, Traoré - Jirka, Vydra, Mosquera - Chorý. Trenér: Koubek.

Hamburku mezi 31. a 34. minutou zařídili dvoubrankový náskok Robert Glatzel a Levin Öztunali. Krátce před pauzou snížil Durosinmi a v 53. minutě vyrovnal Řezník. Německý tým se vrátil do vedení po Königsdörfferově trefě, ale Vydra v 83. minutě stanovil konečný výsledek. Plzeňské hráče ve Westendorfu osobně sledovali i noví majitelé z rakousko-švýcarské podnikatelské skupiny FCVP GmbH.

Západočeši se v pondělí střetnou s dalším soupeřem z druhé bundesligy Karlsruhe a rakouské soustředění zakončí příští pátek proti FC Kodaň.

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 0:2 (0:1)Branky: 36. Franěk, 56. Fila.Sestava Liberce:I. poločas: Vliegen - Mikula, Plechatý, Govaers - Fukala, Doumbia, Š. Beran, Purzitidis - Tupta, Kulenovič, Penner.II. poločas: Vliegen - Plechatý, Chaluš, Mikula - Ghali, Varfolomejev, Š. Beran (60. Rabušic), Frýdek, Preisler - Horský, Višinský. Trenér: Kozel.

Sigma Olomouc - AS Trenčín 2:1 (1:0)Branky: 16. Breite, 47. Juliš - 90. Gajdoš z pen.Sestava Olomouce:I. poločas: Trefil - Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý - Vodháněl, Breite, Israel, Fortelný, Matoušek - Muritala.II. poločas: Trefil - Křišťál, Pokorný, Matys, Sláma - Zifčák, Pospíšil, Ventúra, Zorvan, Přichystal - Juliš. Trenér: Jílek.

Wacker Innsbruck - FK Jablonec 0:2 (0:1)Branky: 30. vlastní, 57. Náprstek.Sestava Jablonce:I. poločas: Fendrich - D. Souček, Gabriel, Martinec, Polidar - Černák, F. Souček, Houska, Alégué - Náprstek, Krulich.II. poločas: Fendrich - Černák, Akpudje, Martinec (75. Slávik), Nykrín - Schön, Hübschman, Houska (65. Čanturišvili), Alégué (65. Chramosta) - Náprstek (75. Hurtado), Ikaunieks. Trenér: Látal.