eFotbal

Nejhorší nákupy poslední dekády: Kdo měl být vytouženou posilou, ale na nové adrese pohořel?

eFotbal
Nejhorší nákupy poslední dekády: Kdo měl být vytouženou posilou, ale na nové adrese pohořel?
Nejhorší nákupy poslední dekády: Kdo měl být vytouženou posilou, ale na nové adrese pohořel?Flashscore
Přestupová okna bývají s velkou oblibou sledována fanoušky po celém světě. Týmy se během nich snaží přivést nové tváře, které mají být do dalších bojů přínosem, naopak se zbavit nepotřebných kusů. Problém ale nastává tehdy, když se utratí nemalý balík za vytouženou posilu, která ale na nové adrese zůstane dalece za očekáváním. Podívejme se na nejhorší nákupy poslední dekády, které zaregistroval snad každý z nás.
Reklama
Reklama
5) Kepa Arrizabalaga

Když Thibaut Courtois opustil Chelsea, aby se přesunul na San Bernabéu, museli Blues obratem reagovat. Londýnský obr si nakonec vyhlédl Kepu Arrizabalagu z Bilbaa, který na Stamford Bridge zamířil za 72 milionů liber. Talentovaný brankář z LaLigy ale krátce po svém přestupu začal generovat množství nepochopitelných chyb, navíc vykazoval i vzpurnou osobnost. Jeho místo zabral Edouard Mendy a on se stal aktuálně nejdražším náhradníkem na Ostrovech.

4) Mario Balotelli

V roce 2014 se to jevilo jako výhodný nákup, a tak se Liverpool rozhodl do svých řad povolat Maria Balotelliho. Italský útočník si sbalil své kufry na San Siru a přesunul se na Anfield Road, aby nahradil odcházejícího Luise Suáreze. Na střeleckou formu uruguayského kanonýra ale navázat nedokázal, neboť na jeho 31 tref odpověděl v další sezoně jen pouhou jedinou. Však byl také Liverpool rád, když se své šestnáctimilionové investice nakonec zbavil zdarma.

3) Alexis Sánchez

José Mourinho během svého působení na Old Trafford tlačil na podpis chilského legionáře Alexise Sáncheze, o kterého se zajímal také Manchester City. Rudí ďáblové se nakonec domluvili s Arsenalem na výměně a opačným směrem poslali Mkhitaryana. Sánchez si přišel na nové adrese na 500 tisíc liber týdně, ale ve 32 zápasech Premier League zaznamenal jen tři góly. Následovalo hostování v Interu Milán, které jej v létě minulého roku nakonec získalo natrvalo.

2) Philippe Coutinho

Barcelona jej ukořistila z Liverpoolu s velkým příslibem, ale brazilský talent jej na Camp Nou nedokázal naplnit. Jeho cenovka byla nakonec ze 105 milionů liber navýšena o bonusy na celkových 142 milionů liber. Coutinho měl slibnou první půlku sezony, ale již po pár měsících bylo patrné, že se do herního konceptu katalánského klubu příliš nehodí. Následovalo hostování v Bayernu, kde se mu nevedlo zle, ale jeho mateřský klub chtěl ztrátu minimalizovat prodejem za vysokou sumu, což bavorský zájemce nakonec odmítl. Na vině je i mzdové ohodnocení, které si žádá.

1) Eden Hazard

Bílý balet na něj měl spadeno dlouho, ale Blues se zdráhali svůj klenot uvolnit. Nakonec ale belgické křídlo přeci jen zamířilo do Madridu za částku 146,1 milionů eur. Hazard měl být novou hvězdou týmu, ale začala jej trápit zranění a výpadky formy. Náhrada za Cristiana Ronalda byla také terčem vtipů pro nárůst své váhy a trnem v oku bylo i žertování s bývalými spoluhráči po vyřazení v posledním ročníku Ligy mistrů v semifinále. Hazard si v Realu údajně přijde na 400 tisíc liber týdně, ale za celé dvě sezony odehrál jen 44 utkání, ve kterých si připsal pouze 5 tref a 9 asistencí.

Zdroj: sportskeeda.com