Německo zaznamenalo nečekanou ztrátu, Polsko marně vzdorovalo Anglii

Německo zaznamenalo nečekanou ztrátu, Polsko marně vzdorovalo AngliiFlashscore
Čtvrteční večer nabídl další porci kvalifikačních zápasů o světový šampionát 2022 v Kataru. Anglie se doma postavila Polsku a skóre otevřel v 19. minutě Kane z penalty. Po změně stran sice srovnal stav Moder, ale pět minut před koncem vrátil náskok ostrovní zemi Maguire. Francie slaví hubenou výhru proti Bosně a Hercegovině, když o zisku tří bodů rozhodl ve druhém poločase Griezmann.

Itálie si vyšlápla na Litvu a po brankách Sensi a Immobileho nedovolila překvapení. To se ozvalo z tábora Německa, které nečekaně podlehlo Severní Makedonii. V závěru první půle poslal hosty do vedení Panděv. Vyrovnávací trefa Gündogana z penalty neodvrátila pohromu, neboť čtyři minuty před koncem rozhodl o výhře Elmas.

Rakousko dostalo nařezáno od Dánska. Dva přesné zásahy si připsal Skov Olsen, zbylé obstarali Maehle a Hojbjerg. Španělsko uhájilo svou půdu před nájezdem Kosova a po brankách Olmy, Torrese a Moreny slavilo výhru 3:1.

Kvalifikace o MS 2022:

Arménie - Rumunsko 3:2 (56. Spercjan, 87. Harojan, 89. Barseghjan z penalty - 62. a 72. Cicaldau)Andorra - Maďarsko 1:4 (90+2. Pujol z penalty - 45+2. Fiola, 51. Gazdag, 58. Kleinheisler, 90. Nego)Anglie - Polsko 2:1 (19. Kane z penalty, 85. Maguire - 58. Moder)Bosna a Hercegovina - Francie 0:1 (60. Griezmann)Lichtenštejnsko - Island 1:4 (79. Frick - 12. Saevarsson, 45. Bjarnason, 77. Palsson, 90+4. Sigurjonsson z penalty)Litva - Itálie 0:2 (47. Sensi, 90+4. Immobile z penalty)Moldavsko - Izrael 1:4 (29. Carp - 45+2. Zahavi, 57. Solomon, 64. Dabbur, 66. Natcho)Německo - Severní Makedonie 1:2 (63. Gündoğan z penalty - 45+2. Panděv, 86. Elmas)Rakousko - Dánsko 0:4 (58. a 74. Skov Olsen, 63. Maehle, 67. Hojbjerg)Řecko - Gruzie 1:1 (76. vlastní Kakabadze - 78. Kvaratskhelia)San Marino - Albánie 0:2 (63. Manaj, 85. Uzuni)Severní Irsko - Bulharsko 0:0Skotsko - Faerské ostrovy 4:0 (7. a 53. McGinn, 60. Adams, 70. Fraser)Španělsko - Kosovo 3:1 (34. Olmo, 36. Torres, 75. Moreno - 70. Halimi)Ukrajina - Kazachstán 1:1 (20. Jaremčuk - 59. Mužikov)