Neuvěřitelné! Laziu zajistil bod brankář v poslední vteřině nastavení, Barcelona přejela AntverpyFlashscore
Newcastle se do milionářské soutěže vrátil bezbrankovou remízou, za kterou může být po průběhu utkání na San Siru rád. Ve druhém podvečerním utkání už branky padaly, Lipsko přetlačilo Bern na jeho hřišti a zvítězilo 1:3. Ve večerních duelech Barcelona přejela Antverpy, obhájce triumfu si po senzační prohře v první půli připsal povinnou výhru nad Bělehradem a PSG porazilo Borussii Dortmund poměrem 2:0. Jednoznačným hrdinou úvodního dne Ligy mistrů je ale brankář Lazia Řím Ivan Provedel, který v poslední minutě obral o jisté vítězství madridské Atlétiko.
1. kolo skupin Ligy mistrů:

Skupina E:

Feyenoord Rotterdam - Celtic Glasgow 2:0 (1:0)

Branky: 45.+2 Stengs, 76. Džahánbachš. Rozhodčí: Peljto (Bosna). ČK: 63. Lagerbielke, 68. Holm (oba Celtic). Diváci: 44.008.

Lazio Řím - Atlético Madrid 1:1 (0:1)

Branky: 90.+5 Provedel - 29. Barrios. Rozhodčí: Vinčič (Slovin.). Diváci: 45.000.

V úvodním duelu papírově nejtěžší skupiny F doplatil AC na špatnou koncovku. "Rossoneri" vyslali 25 střel, z toho osm mezi tyče, hvězda utkání brankář Newcastlu Pope však ani jednou neinkasoval. Milánští naposledy měli horší produktivitu v Lize mistrů v říjnu 2005, kdy jim ke gólu nepomohlo proti PSV Eindhoven ani 27 pokusů. AC si proti čtvrtému celku minulé sezony anglické ligy nespravil náladu po víkendovém debaklu 1:5 v městském derby od Interu.

Skupina F:

AC Milán - Newcastle 0:0

Rozhodčí: Sánchez (Šp.). Diváci: 65.695.

Paris St. Germain - Borussia Dortmund 2:0 (0:0)

Branky: 49. Mbappé z pen., 58. Hakimí. Rozhodčí: Gil Manzano (Šp.). Diváci: 47.379.

Lipsko na umělé trávě v Bernu začalo náporem, který ve třetí minutě proměnil ve vedení hlavou po rohu Simakan. Švýcarský šampion přidal a po půlhodině srovnal střelou k tyči Elia. Po změně stran se už ale projevila vyšší kvalita třetího týmu minulé sezony německé ligy. Lipsko několik šancí nevyužilo, ale na konci 73. minuty napřáhl zpoza vápna Schlager a rozhodl. V nastavení přidal po brejku pojistku dvacetiletý mladík Šeško. Hosté zaznamenali pátou výhru ve skupině Ligy mistrů po sobě.

Skupina G:

Young Boys Bern - Lipsko 1:3 (1:1)

Branky: 33. Elia - 3. Simakan, 73. Schlager, 90.+2 Šeško. Rozhodčí: Jorgji (Alb.). Diváci: 31.500.

Manchester City - Crvena zvezda Bělehrad 3:1 (0:1)

Branky: 47. a 60. Álvarez, 73. Rodri - 45.+2 Bukari. Rozhodčí: Pinheiro (Portug.). Diváci: 50.204.

Skupina H:

FC Barcelona - Antverpy 5:0 (3:0)

Branky: 11. a 66. Félix, 19. Lewandowski, 22. vlastní Bataille, 54. Gavi. Rozhodčí: Petrescu (Rum.). Diváci: 40.989.

Šachtar Doněck - FC Porto 1:3 (1:3)

Branky: 13. Kelsy - 8. a 15. Galeno, 29. Taremí. Rozhodčí: Massa (It.). Diváci: 46.729.