Plzeň nedovolila finskému soupeři se ani nadechnout a po skvělé první půli slaví postupFlashscore
Úvodní duel před týdnem aktuální český mistr zvládl a také v odvetě potvrdil své ambice postoupit do dalšího předkola Ligy mistrů. Svěřenci kouče Michala Bílka po skvělém prvním poločase rozhodli o tom, že HJK Helsinky letos v prestižní milionářské soutěži určitě figurovat nebudou.

Před týdnem Plzeň na půdě finského soupeře uspěla 2:1, v domácím prostředí se západočeskému klubu dařilo již od úvodních minut. V jedenácté minutě poslal domácí do vedení Pernica, který překonal bezmocného brankáře Hazarda. Již o deset minut později náskok zvýšil Sýkora a poté slavil přesný zásah také Hejda.

Viktoria přidala další přesný zásah i po změně stran. V 74. minutě hosté nepřesně rozehráli od své branky a do vápna se následně dostal Havel, který nalezl volného Sýkoru. Definitivní hřebíček do rakve Helsinek zasadil hlavou Kliment.

Odvetné utkání 2. předkola Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - HJK Helsinky 5:0 (3:0)Branky: 21. a 73. Sýkora, 11. Pernica, 31. Hejda, 84. Kliment