Po trefách Schicka a Hložka vezou Češi z Běloruska tři body. Žádná sláva to ale nebylaFlashscore
Po nepříliš povedeném pátečním domácím vystoupení českého národního týmu s Walesem (2:2) čeká svěřence Jaroslava Šilhavého v pondělí večer další kvalifikační bitva, tentokrát s Běloruskem. V důležité bitvě se český výběr ujal po dvaadvaceti minutách vedení gólem ostrostřelce Patrika Schicka. Druhou trefu přidal po dvaceti minutách druhé půle Sparťan Adam Hložek.

V utkání hraném na neutrání půdě v ruské Kazani a před prázdnými tribunami plnil český reprezentační výběr roli favorita. A i když měli svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého územní i herní převahu, dlouhou dobu se nedařilo s bezbrankovým stavem nic udělat. Až ve 22. minutě se po Sadílkově obloučku prosadil současný nejlepší český útočník hrající v německém Leverkusenu Patrik Schick. Do další nadějné pozice se poté dostal Matěj Vydra, ale tomu se branku vsítit nepodařilo.

Po druhé brance Adama Hložka z poloviny druhého poločasu si nakonec český celek z Kazaně odváží pohodové tři body. I tak se čeští fotbalisté příliš nepředvedli. Wales si navíc z Estonska odvezl povinné tři body, takže je jasné, že se o druhém místě skupiny E rozhodne až v dalších kvalifikačních zápasech.

Bělorusko - Česko 0:2 (0:1)Branky: 22. Schick, 65. Hložek.ŽK: 17. Bykov, 24. Pjačenin, 90. Judenkov – 72. Hložek, 73. Zima.Diváci: hráno bez diváků.Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni (všichni Francie).Bělorusko: Pavljučenko – Běgunov, Seljava (46. Sadovničij), Judenkov, Pjačenin – Bykov, V. Klimovič (78. Solovej), Sedko – Antilevskij (68. R. Lisakovič), Ebong, V. Lisakovič (C).Česko: Vaclík – Wiesner, O. Čelůstka, Zima, Matějů – M. Sadílek (88. Zmrhal), Souček (C) – Pešek (81. J. Kopic), Hložek (88. Kuchta), Vydra (46. Pavelka) – Schick (90+2. Král).

Další výsledky kvalifikačních utkání o MS 2022 v Kataru:

Kypr - Malta 2:2 (1:0) (Sk. H)Branky: 7. Papoulis, 80. Sotiriou – 53. Z. Muscat, 90+8. Degabriele.

Estonsko - Wales 0:1 (0:1) (Sk. E)Branky: 12. Moore.

Lotyšsko - Turecko 1:2 (0:0) (Sk. G)Branky: 70. Demiral vla. – 76. Dursun, 90+9. B. Yılmaz z pen.

Nizozemsko - Giblartar 6:0 (3:0) (Sk. G)Branky: 9. V. van Dijk, 21. Depay, 45+3. Depay z pen., 48. Dumfries, 75. Danjuma, 86. Malen.

Norsko - Černá Hora 2:0 (1:0) (Sk. G)Branky: 29., 90+6. M. Elyounoussi.

Chorvatsko - Slovensko 2:2 (1:2) (Sk. H)Branky: 25. Kramarić, 71. Modrić – 20. Schranz, 45. Haraslín.

Slovinsko - Rusko 1:2 (1:2) (Sk. H)Branky: 40. Iličić – 28. Divejev, 32. Džikija.

Island - Lichtenštejnsko 4:0 (2:0) (Sk. J)Branky: 19. S. Thórdarson, 35. a 79 A. Gudmundsson oba z pen., 89. A. Gudjohnsen.

Severní Makedonie - Německo 0:4 (0:0) (Sk. J)Branky: 51. Havertz, 71. a 74. Werner, 84. Musiala.

Rumunsko - Arménie 1:0 (1:0) (Sk. J)Branky: 26. Mitriță.