Šestý hrací den: Rusko uhájilo hubený náskok s Finy, Itálie a Wales taktéž nezaváhalyFlashscore
Úvodní zápas středečního programu mistrovství Evropy otevřely v Petrohradu výběry Ruska a Finska, které se perou ve skupině B. Na programu dne byly také duely skupiny A, které proti sobě postavily Turecko s Walesem a Itálii se Švýcarskem.

Finsko - Rusko:

V úvodních pětačtyřiceti minutách udělil hlavní rozhodčí Makkelie tři žluté karty, s tím, že jednu z nich viděl středopolař Glen Kamara z Glasgow Rangers.

Na první trefu utkání si museli přítomní diváci počkat až do druhé minuty nastavení prvního dějství, kdy se zapsal po asistenci kanonýra Dzjuby do střelecké listiny Alexej Mirančuk, jehož přesně mířená rána skončila v šibenici svatyně, jíž hájil klubový spoluhráč Patrika Schicka z Bay Areny Lukáš Hrádecký.

Ve druhém dějství už žádná branka nepadla a ruský výběr kouče Stanislava Čerčesova si tak připsal tři body. Vyhrál jak na držení míče (56 ku 44 procentům), tak na rohy (4:1), střely na branku (3:1) i pokusy mimo zařízení (8:4).

Turecko - Wales:

Skupina A začala taktéž druhé kolo své skupinové fáze a v Baku změřili síly v podvečerním čase Turecko s Walesem. Zatímco první národní výběr v úvodním klání padl s Itálií, ostrovní země si body dělila se Švýcarskem.

Diváci byli během první půle svědky jediné trefy, kterou ve 43. minutě zaznamenal Ramsey. Stalo se tak po parádním centru Garetha Balea. Šance měly oba výběry, ale nepřesnosti v koncovce nakonec zapříčinily, že Wales šel o poločase do kabin s jednobrankovým náskokem.

Po změně stran přišel zajímavý okamžik v 61. minutě, kdy byl Bale v pokutovém území faulován, ale pokutový kop neproměnil.

Své zaváhání ale napravil v nastaveném čase, kdy po rohovém kopu proklouzl podél zadní čáry do vápna, kde míč přihrál Robertsovi. Wales tak slaví první výhru na turnaji a se ziskem čtyř bodů má postup ze skupiny na dosah.

Itálie - Švýcarsko:

V Římě se před diváky mohli cítit Italové po právu, navíc úvodní výhra s Tureckem jim dávala naději na možný rychlý postup. Švýcarsko chtělo vstoupit do utkání aktivně, ale byli to domácí, kteří na hrací ploše jasně dominovali a tlačili se do vápna.

V 19. minutě mohl skóre otevřít Chiellini po rohovém kopu Insigneho, ale sudí nakonec situaci přezkoumal u videa, které nakonec prozradilo ruku stopera Juventusu.

Italové se nakonec trefy dočkali ve 26. minutě, kdy se před bez problémů dokázal prosadit Locatelli.

Autor první trefy pojistil náskok svého týmu po změně stran. V 52. minutě mu Barella adresoval přihrávku a Locatelli bez problémů zakončil k pravé tyči.

Jen pár minut před závěrečným hvizdem zvýšil náskok Itálie Immobile střelou ze střední vzdálenosti a rozhodl tak o výhře 3:0.

Skupina B (Petrohrad):

Finsko - Rusko 0:1 (0:1)Branky: 45+2. Al. Mirančuk (Dzjuba). ŽK:22. Kamara (FIN) – 27. Barinov (RUS), 34. Ozdojev (RUS), 88. Džikija (RUS). Rozhodčí: Makkelie D. – Steegstra H., de Vries J.

Finsko: Hrádecký – Toivio (85. Jensen), Arajuuri (C), O'Shaughnessy – Raitala (75. Soiri), Schüller (67. Kauko), Lod, Kamara, Uronen – Pukki (75. Lappalainen), Pohjanpalo.

Rusko: Safonov – Mário Fernandes (25. V. Karavajev), Divejev, Džikija, Kuzjajev – Zobnin, Barinov, Ozdojev (61. Žemaletdinov) – Al. Mirančuk (85. Muchin), Dzjuba (C) (85. Sobolev), Golovin.

Skupina A (Baku/Řím):

Turecko - Wales 0:2 (0:1)Branky: 42. Ramsey, 90.+5 C. Roberts. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares - Pinheiro (video, všichni Portug.). ŽK: Yilmaz, Calhanoglu - B. Davies, Mepham. Diváci: omezený počet.

Turecko: Cakir - Celik, Ayhan, Söyüncü, Meras (72. Müldür) - Yokuslu (46. Demiral) - Karaman (75. Dervisoglu), Calhanoglu, Tufan (46. Yazici), Ünder (83. Kahveci) - B. Yilmaz. Trenér: Günes.

Wales: Ward - C. Roberts, Mepham, Rodon, B. Davies - Morrell, Allen (73. Ampadu) - Bale, Ramsey (85. Wilson), James (90.+4 N. Williams) - Moore. Trenér: Page.

Itálie - Švýcarsko 3:0 (1:0)Branky: 26. a 52. Locatelli, 89. Immobile ŽK:Gavranović, Embolo Rozhodčí: Karasjov – Demeško, Gavrilin

Itálie: G. Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (C) (24. Acerbi), Spinazzola – Barella (87. Cristante), Jorginho, Locatelli (86. Pessina) – D. Berardi (70. Tolói), Immobile, L. Insigne (69. Chiesa)

Švýcarsko: Sommer – Elvedi, Schär (58. Zuber), Akanji – Mbabu (58. Widmer), Freuler (84. Sow), Xhaka (C), Ricardo Rodríguez – Shaqiri (76. Vargas) – Seferović (46. Gavranović), Embolo

Pátý hrací den: Portugalsko zachránily proti Maďarsku tři góly v závěru, Němci padli s Francií