Slavia uhájila náskok v Turecku, Sparta doma neuhlídala Partizan

Slavia uhájila náskok v Turecku, Sparta doma neuhlídala PartizanFlashscore
Čtvrteční večer nabídl bohatý program evropských pohárů a k vidění byli zástupci Evropské i Konferenční ligy. Oko českého diváka zajímala především druhá zmíněná soutěže, neboť v ní figurují pražské kluby Slavia a Sparta.
Evropská liga:

Barcelona potvrdila své trápení v pohárové Evropě, když na své půdě prohrávala s Neapolí již od 29. minuty po trefě Elmase. Po změně stran srovnal z penalty Torres, který nakonec rozhodl o remíze 1:1. Dortmund doma překvapivě padl s Rangers. Skotský klub udeřil v závěru první půle, kdy své trefy oslavili Tavernier a Morelos. Po změně stran zvyšoval náskok Lundstram, ale Bellinghamovi se podařilo ještě reagovat. O tři minuty později však vlastní trefu vykázal Zagadou, a tak v závěru Guerreiro už jen snižoval na konečných 2:4.

Šeriff Tiraspol na podzim trápil zvučné evropské kluby a svou formu potvrdil také ve čtvrtek, když po brankách Thilla a Traorého porazil Bragu 2:0. Výhru slavil také Betis, který na půdě Zenitu Petrohrad ovládl divokou přestřelku 3:2. Všechny branky padly v první půli.

Barcelona - Neapol 1:1 Branky: 59. z penalty Torres - 29. Elmas

Dortmund - Rangers 2:4 Branky: 51. Bellingham, 82. Guerreiro - 38. z penalty Tavernier, 41. Morelos, 49. Lundstram, 54. vlastní Zagadou

Šeriff - Braga 2:0 Branky: 43. z penalty S. Thill, 83. Traoré

Zenit Petrohrad - Betis 2:3 Branky: 25. Dzjuba, 28. Malcom - 8. Rodriguez, 18. Willian José, 41. Guardado

Atalanta - Olympiakos 2:1 Branky: 61. a 63. Djimsiti - 16. Tiquinho Soares

FC Porto - Lazio 2:1 Branky: 37. a 49. Martínez - 23. Zaccagni

RB Lipsko - Real Sociedad 2:2 Branky: 30. Nkunku, 81. z penalty Forsberg - 8. Le Normand, 64. z penalty Oyarzabal

Sevilla - Dinamo Záhřeb 3:1 Branky: 13. z penalty Rakitić, 44. Ocampos, 45+1. Martial - 41. Oršić

Konferenční liga:

Pražská Slavia zavítala na půdu tureckého Fenerbahce a od úvodních minut nabídl tento zápas vyrovnanou partii, kde se oba celky nejprve oťukávaly. Český zástupce začal více vystrkovat růžky v závěru první půle, kdy otevřel skóre Traoré.

Po změně stran se podařilo srovnat Pelasovi, ale poté v rychlém sledu slavili trefy Dorley a Lingr. O výhru se ale musela obávat do samotného závěru, neboť sedm minut před koncem srovnal Kadioglu s výpomocí Olayinky.

Pražská Sparta přivítala na své půdě srbský Partizan a toto utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo. Úvodních patnáct minut sice vykázalo několik slibných šancí na obou stranách, ale poté se boj odehrával především ve středu hřiště. Jedinou branku utkání nakonec zaznamenal v 78. minutě Menig, který rozhodl o výhře 1:0 pro hosty.

Fenerbahçe - Slavia 2:3 Branky: 58. Pelkas, 83. Kadioglu - 45. Traoré, 62. Dorley, 64. Lingr

Midtjylland - PAOK Soluň 1:0 Branka: 20. Andersson

PSV Eindhoven - Maccabi Tel Aviv 1:0 Branka: 11. Gakpo

Rapid Vídeň - Vitesse 2:1 Branky: 1. Druijf, 16. Grüll - 74. Openda

Sparta - Partizan 0:1 Branka: 78. Menig

Celtic - Bodo Glimt 1:3Branky: 79. Maeda - 6. Espejord, 55. Pellegrino, 81. Vetlesen

Leicester - Randers 4:1 Branky: 23. Ndidi, 49. Barnes, 55. Daka, 74. Dewsbury-Hall - 45. Hammershöy-Mistrati

Marseille - Karabach 3:1 Branky: 41. a 44. Milik, 90+2. Payet - 85. Kady