Slavia vydřela výhru nad Slováckem, Boleslav v závěru zachránila remízu, Karviná prohrála v JablonciFlashscore
Hned čtyřmi nedělními zápasy pokračuje sedmé kolo Fortuna:ligy. V tom prvním bojoval o důležité body do tabulky týmy Českých Budějovic a Hradce Králové, přičemž mužem utkání se stal forvard hostů Daniel Vašulín. Ten sice v závěru první půle hlavou ještě minul, po přestávce už však efektivní patičkou udeřil a rozhodl tím o výhře hostů 1:0.

Olomouc vedla v Mladé Boleslavi už po 23 minutách o dvě branky zásluhou Martina Hály a Antonína Růska, následně snížil Milan Škoda. Poté v 72. minutě vrátil dvougólové vedení Sigmě Vaněček. Boleslav pak díky Maškovi a Karafiátovi dokonala remízu.

Slavia proti Slovácku začala aktivně a už ve 4. minutě otevřel skóre Daniel Samek a v 68. minutě přidal pojistku Stanislav Tecl. Hosté snížili v závěru střídajícím Filipem Vechetou. Pražané protáhli sérii ligové neporazitelnosti na 52 zápasů.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)Branky: 4. Samek, 68. Tecl - 90. Vecheta Rozhodčí: Orel - Hrabovský, Antoníček - Zelinka (video) ŽK: Petržela, Vecheta (oba Slovácko) Diváci: 11.252 Slavia: Mandous - Bah, Takács (89. Krmenčík), Holeš, Bořil - Samek (56. Traoré), Ševčík - Ekpai, Lingr (56. Stanciu), Masopust (64. Oscar) - Kuchta (56. Tecl). Trenér: Trpišovský Slovácko: Nguyen - Hofmann, Daníček, Kadlec - Reinberk (89. Šašinka), Mareček (46. Kalabiška), Kohút (61. Navrátil), Havlík - Petržela (66. Tomič), Jurečka (61. Vecheta), Sadílek. Trenér: Svědík

Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 3:3 (1:2) Branky: 24. Škoda, 86. D. Mašek, 89. Karafiát - 10. Hála, 22. Růsek, 72. Vaněček Rozhodčí: Machálek - Vlček, Pochylý - Berka (video) ŽK: Škoda, Douděra - Chvátal, González, Jemelka, Macík Diváci: 2832 M. Boleslav: Halouska - Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek - Matějovský, Dancák (46. Ladra) - Skalák (72. L. Mašek), Hlavatý (72. D. Mašek), Ewerton (60. Fila) - Škoda. Trenér: Jarolím Olomouc: Macík - Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý (70. Matoušek) - Breite, González - Zifčák (65. Zahradníček), Daněk (56. Sedlák), Hála (70. Beneš) - Růsek (65. Vaněček). Trenér: Jílek

FK Jablonec - MFK Karviná 1:0 (1:0) Branka: 45.+3 Malínský Rozhodčí: Batík - Kubr, Dohnálek - Hocek (video) ŽK: Holík, Martinec - Papadopulos, Stropek, Buchta, Túlio, Qose, Bartošák Diváci: 2468 Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Považanec - Pleštil (78. Vaníček), Houska, Kratochvíl (84. Surzyn), Malínský (78. Martinec) - Doležal (60. Nešpor). Trenér: Rada Karviná: Bolek - Santos, Buchta (90.+2 Šindelář), Dramé (77. Svoboda), Křapka - Stropek (77. Zych) - Bartošák, Qose, Túlio, Šehič (67. Bartl) - Papadopulos. Trenér: Baránek

Dynamo - Hradec:

V úvodu zápasu byli mírně lepší domácí, kteří byli dvakrát blízko gólu po šancích Jakuba Hory. Ani jedna jeho rána ale v síti neskončila. A na místo určení nedošel ani tento horlivý průnik Basseyho, který při zakončení trefil pouze Fendricha.

A tak málem přišel trest na samém konci první půle, kdy po rohovém kopu jen těsně mimo hlavičkoval Vašulín. Stejný hráč si ale spravil chuť po přestávce, kdy efektivní patičkou podlal za záda brankáře precizní nahrávku od Vlkanovy.

Jiný gól už v nepříliš záživném duelu nepadl, takže Hradec i podruhé za sebou zvítězil v lize těsně 1:0. Tým Budějovic porazil po šesti zápasech a vůbec poprvé od března 2011. Domácím nepomohl k lepšímu výlsedku ani exútočník Slavie Mick van Buren, který nastoupil od první minuty.

České Budějovice - Hradec Králové 0:1 (0:0)

Branky: 53. Vašulín (Vlkanova)Rozhodčí: Ginzel – Mokrusch, RatajováKarty: 39. Talovierov – 48. Mejdr.

SK Dynamo Č. Budějovice: Vorel – Sladký (75. Tolno), Králik (C), Talovierov, Čolić – Čavoš (75. Vais), Hellebrand – Van Buren, Hora, Mihálik (57. Mršić) – Bassey (57. Michal Škoda).FC Hradec Králové: Fendrich – Donát, J. Král, Leibl (44. F. Čech) – Mejdr, Kodeš, J. Rada, F. Novotný – P. Dvořák, Vašulín (73. Kubala), Vlkanova (C) (84. Prekop).