Cílem iniciativy je narovnání poměrů a vztahů mezi jednotlivými skupinami v českém fotbale z hlediska souladu předpisů a smluv s mezinárodními standardy. Konkrétní předpisy a dokumenty, kterých bych se měly žádoucí změny týkat, jsou zejména Přestupní řád FAČR, Procesní řád FAČR a vzor profesionální hráčské smlouvy. Mezi účastníky jednání panovala v mnoha bodech diskuse shoda, která vyústila v několik výstupů, jejichž důsledkem bude posílení pozice fotbalových hráčů. Zásadní změnou je zvýšení minimální odměny v profesionální smlouvě na úroveň minimální mzdy.
„Česká asociace fotbalových hráčů bude v aktivitách vedoucím ke zvyšování ochrany práv svých členů pokračovat a postupnými kroky posouvat české fotbalové prostředí tím správným směrem tak, abychom se dostali na úroveň vyspělých fotbalových zemí,“ řekla k tomu předsedkyně ČAFH Markéta Vochoska Haindlová.
Mezi konkrétní projednávaná témata patří například revize profesionální hráčské smlouvy s cílem vytvořit závazný vzor smlouvy, který bude tvořit přílohu Přestupního řádu FAČR a do kterého budou zakotvena další ustanovení na ochranu hráčů. Souběžně je cílem upravit ustanovení Procesního řádu FAČR tak, aby byly splněny požadavky FIFA.
„Za změny v českém fotbale bojujeme dlouhodobě a věříme, že i nadále budeme dosahovat dalších pozitivních změn směrem k mezinárodním standardům. Věřím, že skrze oboustranně efektivní spolupráci s FAČR a LFA přijdou v budoucnu i další úpravy předpisů, které fotbalisté i fotbalistky v Česku ocení,“ dodává závěrem Vochoska Haindlová.
Budíček pro brněnského Mozarta. Hašek poslal vzkaz jemu i Spartě, vytvořil bouřku. Jak odpoví sám Ševčík?