Sparta slaví výhru s Rangers, Jablonec nestačil na Alkmaar a Slavia dostala lekci v RotterdamuFlashscore
Pražská Sparta zvládla před netradiční diváckou kulisou domácí zápas proti skotskému soupeři a zaslouženě zvítězila 1:0. Jedinou trefu utkání zaznamenal v prvním poločase Hancko. Hosté navíc v druhé půli dohrávali v početní nevýhodě po vyloučení Kamary. Jablonec nestačil v Nizozemsku na tamní Alkmaar.

Na Letné se začalo na obou stranách opatrně, ale změnu skóre obstarali nakonec po necelé půlhodině hry domácí. Před skotskou brankou se dostal k míči David Hancko po rohovém kopu a jeho hlavička rozvlnila sítě.

Po změně stran Rangers otevřeli svou obranu ve snaze vyrovnat, ale byla to Sparta, která si vytvořila hned několik slibných šancí. Zásadním momentem druhé půle bylo vyloučení Glena Kamary, který musel po druhé žluté kartě opustit předčasně hrací plochu.

Jablonec začal venku aktivně a svěřenci kouče Petra Rady si vytvořili několik zajímavých šancí. Domácí tým působil neškodně a první půle nakonec změnu skóre nepřinesla. Po změně stran se ale dostal ke slovu Alkmaar, který poslal do vedení Gudmundsson. Další změna stavu se ale nekonala, a tak se severočeský klub nakonec vrací domů bez bodů.

Feyenoord Rotterdam přivítal na své půdě pražskou Slavii a od úvodních minut zaskočil českého mistra svou aktivitou a agresivní hrou. Než se svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského stihli rozkoukat, prohrávali po první půli rozdílem dvou branek po trefách Kokcua a Linssena. Sešívaní do druhého poločasu vstoupili s několika změnami v sestavě a naději vykřesal snížením Holeš, avšak další branku již nepřidali.

Evropská liga:

Praha - Rangers 1:0 (29. Hancko)Antverpy - Frankfurt 0:1 (90.+1 Paciencia)Fenerbahce - Olympiakos 0:3 (6. Soares, 63. a 68. Masouras)Legia - Leicester 1:0 (31. Emreli)Lyon - Bröndby 3:0 (64. a 71. Ekambi, 86. Aouar)Neapol - Spartak Moskva 2:3 (1. Elmas, 90.+4 Osimhen - 55. a 90. Promes, 81. Ignatov)Real Sociedad - Monaco 1:1 ( 53. Merino - 16. Disasi)Sturm Graz - PSV Eindhoven 1:4 (55. Gorenc-Stankovič - 32. Sangaré, 51. Zahavi, 74. Max, 78. Vertessen)Braga - Midtjylland 3:1 (55. z pen. a 90.+5 Galeno, 62. Horta, - 19. Evander z pen.)Celtic - Leverkusen 0:4 (25. Hincapie, 35. Wirtz, 58. Alario z pen., 90.+5 Adli)Ferencváros - Betis 1:3 (44. Uzuni - 17. Fekir, 76. Wingo vl., 90.+5 Tello)Genk - Dinamo Záhřeb 0:3 (10. Ivanušec, 45.+3 z pen. a 67. z pen. Petković)Lazio - Lokomotiv Moskva 2:0 (13. Bašić, 38. Patric)Ludogorec - CZ Bělehrad 0:1 (64. Kanga)Marseille - Galatasaray 0:0West Ham - Rapid Vídeň 2:0 (29. Rice, 90.+4 Benrahma)

Konferenční liga:

Alkmaar - Jablonec 1:0 (53. Gudmundsson)Alaškert - HJK Helsinki 2:4 (24. Embalo, 90.+3 Glišič - 8. Ri. Riski, 57. Valenčič, 64. Ro. Riski, 90.+4 Olusanya)Kluž - Randers 1:1 (68. Petrila - 41. A. Kamara)CSKA Sofia - Bodo/Glimt 0:0Gent - Anorthosis 2:0 (28. Korrea vl., 81. Kums)LASK Linec - Maccabi Tel Aviv 1:1 (10. Horvath - 88. Shamir)Partizan - Flora Tallin 2:0 (20. a 42. Marković)Zorja Luhansk - AS Řím 0:3 (7. EL Shaarawy, 66. Smalling, 68. Abraham)Feyenoord - Slavia 2:1 (14. Kökcü, 24. Linssen - 63. Holeš)Basilej - K. Almaty 4:2 (16. Arthur, 22. a 40. Lang, 49. Ndoye - 66. Kante, 68. Alves z pen.)Kodaň - Lincoln 3:1 (4. Diks, 45.+2 Wind, 52. Stage - 33. Rosa)Omonia Nikósie - Karabach 1:4 (40. Lecjaks - 52. a 90.+4 Kady, 73. Šejdajev, 79. Medveděv z pen.)PAOK Soluň - Slovan Bratislava 1:1 (10. Ch. Akpom - 15. Green)Tottenham - Mura 5:1 (3. Alli z pen., 8. Lo Celso, 68., 76. a 88. Kane - 53. Kous)Union Berlín - Maccabi Haifa 3:0 (33. Voglsammer, 48. Behrens, 76. Awoniyi)Vitesse - Rennes 1:2 (30. Wittek - 54. Guirassy z pen., 70. Sulemana)