Domácí nejvyšší soutěž je podle něj těžká i pro kvalitní zahraniční jména a to zejména z toho důvodu, že jim tuzemští hráči nedají nic zadarmo.
I když jsou v lize rezervy v rychlosti nebo v kvalitě s míčem, náročnost přidává zdejší soutěži zarputilost a touha nechat na trávnících všechno.
To jsou i atributy, které zdobí Premier League, nicméně v ní je hra mnohem plynulejší a to díky tomu, že rozhodčí podle jeho slov nejsou tak úzkostliví jako u nás.
V rámci čerstvě vydaného slávistického Totálního podcastu s pořadovým číslem 13 to vysvětlil na zajímavé statistice. "V zápase české ligy byl celkový poměr faulů 20:25, zato v anglické lize 6:8. Výrazný rozdíl! V Česku se píská i lehké přistrčení rukou, po faulu se 30 vteřin nehraje a pak se čeká na novou akci," pronesl kapitán českého nároďáku.
Když je v utkání méně posouzených faulů, hráči jsou unavenější a chodí se do otevřených obran. "Nejsem pro zákeřnosti: když se stanou, ať se potrestají žlutou nebo červenou kartou. Ovšem drobné fauly bych radši pouštěl," vysvětlil osmadvacetiletý středopolař.
VAR pak vzbuzuje emoce nejen v Česku, ale i v Anglii. Když je na rozhodnutí čas a technologie udělá chybu, je to podle středopolaře "Kladivářů" hrozná škoda. Video by nerušil, ale stál by o minimum kiksů.
"Debatuje se o tom, že by s rozhodčím mohl spolupracovat třeba hráč, který se vyzná ve fotbalových pohybech. Díky tomu by se mohly přestat dělat zásadní chyby," informoval "Suk".
Juventus skolil na penalty AC Milán, Dortmund vyučoval v Kalifornii, Ronaldo vyšel již poněkolikáté naprázdno