Ligový pohár: Uzdravený Cole pomohl Chelsea k výhře

Záložník Joe Cole, který se vrátil do sestavy londýnské Chelsea po dlouhé zdravotní pauze, vstřelil v 52. minutě první gól svého týmu ve středečním zápase 3. kola anglického Ligového poháru proti Blackburnu Rovers. Blues vyhráli 2:0 a postupují.

V brance Chelsea se potřetí objevil náhradník za Petra Čecha a Itala Carla Cudiciniho Portugalec Hilário a udržel podruhé čisté konto.

Obhájci trofeje Manchester United nakonec dokázali v prodloužení vydřít výhru nad třetiligovým Crewe. Po devadesáti minutách byl přitom stav 1:1. Ole Gunnar Solskjaer, který byl ve večerním duelu kapitánem Red Devils, poslal v první půli svůj tým do vedení, ale Luke Varney sedmnáct minut před koncem zaslouženě vyrovnal. Až ve 119. minutě rozhodl o výhře favorita Lee.

Peruánec Nolberto Solano dal dva góly Newcastlu v zápase s Portsmouthem, zatímco Charlton překvapivě porazil Bolton Wanderers 1:0. Newcastle i Charlton se přitom v lize trápí a potácejí se v pásmu sestupu.

Bývalý reprezentační útočník (Anglie) Robbie Fowler otevřel skóre v domácím zápase Liverpoolu, který Reds vyhráli jen 4:3, přestože vedli už 3:0. Útočné duo Mido a Jermain Defoe pomohlo čtyřmi góly Tottenhamu rozstřílet tým ze čtvrté ligy Milton Keyes Dons. Poslední pátý gól přidal v devadesáté minutě Robbie Keane.

Výsledky - 3. kolo:

Newcastle - Portsmouth 3:0, Milton Keynes - Tottenham 0:5, Crewe - Manchester United 1:2 po prodl., Blackburn - Chelsea 0:2, Liverpool - Reading 4:3, Charlton - Bolton 1:0.

[ 25.10.2006 - Reuters / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]