West Ham konečně zabral, odnesl to Blackburn

Góly Teddyho Sheringhama a Heydena Mullinse rozhodly v nedělní dohrávce 10. kola anglické Premier League o tom, že West Ham přerušil černou sérii šesti ligových proher v řadě. Po domácí výhře nad Blackburnem v poměru 2:1 se ulevilo především trenérovi Alanu Pardewovi, který měl nůž na krku.

Veterán Sheringham se prosadil v 21. minutě hlavou po centru Yossi Benayouna. Sheringham skóroval poprvé od dubnových čtyřicátých narozenin. Deset minut před koncem zápasu pojistil výhru Hammers Mullins, který se za záda Brada Friedela trefil po rohu Etheringtona. V 90. minutě už jen snížil Bentley.

West Ham předvedl v poli aktivní hru, ale na jeho hráčích byla patrná nervozita. West Ham letos prohrál už osmkrát a dosud se potácel u dna tabulky.

Ani Blackburn ovšem nepředvedl excelentní představení. Mužstvo Marka Hughese se přes obranu domácích prosazovalo jen s obtížemi. První velkou šanci spálil až Neill, jehož střelu ze 73. minuty instinktivně vyrazil gólman Green. Přes zlepšený výkon ve druhé půli už ale Blackburn na body nedosáhl.

Vynikající výkon předvedl v modrofialovém dresu domácích zejména nestárnoucí Sheringham, jemuž se dostalo při střídání v 77. minutě zasloužených ovací zaplněného hlediště. West Ham se posunul v tabulce na šestnácté místo, Blackburn je jedenáctý.