Horváth zajistil Plzni proti Spartě tři body a první místo v lize

Hráči Viktorie Plzeň ve šlágru sedmého ligového kola porazili na svém stadiónu pražskou Spartu po Horváthově proměněné penaltě 1:0.

Ligová tabulka

Hned první útok domácího celku mohl skončit gólem. Na pravé straně se uvolnil Řezník, ten našel Bakoše jehož zpětná přihrávka doputovala až k Daridovi, jenž však z nadějené pozice pálil mimo tři tyče. Aktivní domácí se do další šance dostali v 19. minutě, když Hora skvělou přihrávkou našel nabíhajícího Rajtorala, jehož ránu dokázal Vaclík zlikvidovat. O chvíli později byl ve velké šanci Darida, ale jeho střela z hranice vápna šla těsně vedle tyče. Ve 36. minutě měl na noze gól Bakoš, ale v těžké pozici nedokázal míč nasměrovat za Vaclíkova záda.

Zaslouženého vedení se tak svěřenci Pavla Vrby dočkali až ve 40. minutě, kdy pokutový kop po diskutabilním faulu Hušbauera na Limberského proměnil Horváth. Druhou trefu mohl plzeňský kapitán přidat v 57. minutě, ale Vaclík jeho střelu z volného přímého kopu parádním zákrokem dokázal vyrazit na roh. Ve zbytku druhého poločasu se ani jeden z týmů do vážnější šance nedostal a Plzeň tak z duelu se Spartou slaví tříbodový zisk.