Šťastná ruka trenéra Aritmy Kubra na Ďáblicích

Utkání sousedů v tabulce začali lépe ďábličtí fotbalisté. Hráči Aritmy ještě nestačili rozhýbat ztuhlé klouby, když v jejich pokutovém území během tří minut dvakrát doslova hořelo. Jen díky štěstí a zbrklosti domácích nebyli diváci svědky rychlé branky. Aritma hrála ze začátku hodně zakřiknutě, ale její první pořádný útok skončil pro domácí šokem. Zcela zapomenutý Mareček hlavou zblízka překonal bezmocného Hlaváčka. Ďáblice se ze šoku vzpamatovávaly tak dlouho, až si daly sami druhou ránu do vazu. Hrubku ve středu pole využil Výravský a šel téměř sám na domácí branku. Gólman Hlaváček vyběhl deset metrů před vlastní pokutové území, kde Výravskému sebral míč v pádu rukama! Jasná červená karta... Aritma potom v pohodě kontrolovala hru a i když se její hráči hecovali ke vstřelení pojišťovací branky, stal se opak. V probíhající poslední minutě avizovaného nastavení první půle se po zmatcích před Kalcovského brankou prosadil Kejha a nečekaně vyrovnal.

Ve druhém poločase chtěli oba celky strhnout vítězství na svoji stranu. Vedení získali na svoji stranu domácí. Pokorný nádhernou uličkou vysunul Kožucha, který nezaváhal - 2:1. Poslední čtvrthodina však byla pro ďáblické z říše zlých snů. Oslabený tým nedokázal odolat náporu Aritmy a třikrát kapituloval. Vyrovnání zařídil Honka, vedení na vokovickou stranu strhl po neuvěřitelné chybě Zedníka Volenec, který také v nastaveném čase pojistil výhru. Oba posledně jmenovaní hráči se tak odměnili trenéru Kubrovi za zvednutí z řádně prochladlé střídačky. Domácí měli ještě velkou šanci utkání zachránit. Za stavu 2:3 pět minut před koncem však Čáp pohrdl výhodou pokutového kopu. Vítězství hostujícího týmu bylo naprosto zasloužené.
Tomáš Kubr (Aritma): Šťastná ruka? Mylím, že to byl spíš kolektivní zodpovědný výkon. Pomohlo nám vyloučení domácího golamana. Tohle vítězství jsme moc potřebovali a jsem maximáleně spokojen.
Pavel veniger (Ďéblice): Byli jsem lepší a bohužel prohráli. Fotbal se hraje na góly a těch dal víc souepř. Po chybě golmana jsme dohrávali v deseti, přesto jsme měli k bodům blíž. Bohužel jsme nedali ani penaltu a tak jsme body přenechali soupeři.

SK Ďáblice - Aritma Praha 2:4 (1:1)
Branky: 45. Kejha, 69. Kožuch - 80. a 90. Volenec, 16. Mareček, 77. Honka ŽK: Jarský (Aritma) ČK: 32. Hlaváček (Ďáblice) Rozhodčí: Vojtěch - Šimšík, Hlaváč Diváků: 100