Barcelona smetla Villarreal a pojistila si vedení

Hráči FC Barcelona vyhráli v sobotním duelu 12. kola španělské Primera División na domácím stadionu Nou Camp nad letošním semifinalistou Ligy mistrů Villarrealem 4:0 a v čele tabulky mají před druhou Sevillou už čtyřbodový náskok.

Sevilla má ovšem nedělní utkání na hřišti Bilbaa k dobru.

Barcelona se v těchto dnech musí obejít bez zraněných hvězd Messiho i Samuela Eto'oa, ale přesto nadále v domácí nejvyšší soutěži suverénně kraluje. Skóre zápasu otevřel Ronaldinho. Po faulu Cygana na Gudjohnsena v šetsnáctce se brazilský míčový kouzelník trefil z pokutového kopu přesně k levé tyči.

Další tři branky zaznamenala Barca ve druhém poločase. Islandský ostrostřelec Eidur Gudjohnsen se prosadil hlavou v 55. minutě hlavou po centru Iniesty. A Iniesta přidal i branku, když 70. minutě využil přesného pasu Gianluky Zambrotty. Poslední gól jednoznačného zápasu dal v 87. minutě opět Brazilec Ronaldinho, který předvedl parádičku pro diváky, když si na prsa zpracoval přesný centr a střelou přes hlavu nedal hostujícímu brankáři šanci. Brazilec je aktuálně nejlepším střelcem Primera División s deseti zásahy.

Atlético Madrid nevyužilo skvělou příležitost dotáhnout se bodově na městského rivala Real Madrid, který je v tabulce třetí. Domácí totiž nedokázali porazit dosud poslední San Sebastian, který se letos trápí a získal teprve pátý bod (nyní má stejně bodů jako nováček z Tarragony). Hosty poslal do vedení už ve 24. minutě Uranga - hosté přitom vystřelili na bránu Franca jen jednou za celý zápas. Domácí zachránili alespoň bod. Vlastní gól si dal necelou čtvrthodinu před koncem Ansotegui.

Výsledky - 12. kolo:

Atlético Madrid - San Sebastian 1:1 (77. Ansotegui vl. gól - 24. Uranga)
FC Barcelona - Villarreal 4:0 (35. z pen. a 87. Ronaldinho, 55. Gudjohnsen, 70. Iniesta).

[ 25.11.2006 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]