Deportivo opět prohrálo, Sevilla je po výhře druhá

Trápící se Deportivo La Coruňa, které ve španělské Primera División před nedělními zápasy 12. kola nevyhrálo čtyřikrát po sobě, opět ztratilo tři body - tentokrát na hřišti Osasuny Pamplona. Domácí vyhráli 4:1 a posunuli se na patnácté místo. Real Madrid vyhrál na stadionu Mestalla ve Valencii a posunul se na druhou příčku tři body za Barcelonu. Vzápětí jej ovšem přeskočila Sevilla, která veze tři body z Bilbaa.

Hráči FC Sevilla každým zápasem dokazují, že neměli pravdu ti, kteří jim po vynikajícím závěru loňské a úvodu letošní sezony prorokovali pokles formy a postupný propad tabulkou. Andaluský tým má stabilní výkonnost a dokázal to i na hřišti Bilbaa. O třech bodech rozhodli hosté během úvodní desetiminutovky, kdy se postupně prosadili Fabiano a Martí a pak už si hlídali výsledek. V 68. minutě sice snížil Aduriz, jenže víc už domácí nedokázali a naopak ještě v závěru inkasovali. Druhý gól v utkání přidal Fabiano.

Osasuna měla loni skvělou sezonu, ale letos na podzim se jí nedaří. Pamplona vyhrála teprve potřetí a posunula se ze sestupových příček. Domácí si výhru zajistili dvěma rychlými góly. Hned v 5. minutě se prosadil Soldado a ve 22. minutě zvýšil na 2:0 Valdo. Rodriguez sice po půlhodině snížil, ale poslední slovo měli domácí. V 59. minutě zpečetil výhru dosud tápající Osasuny svou druhou brankou v utkání Soldado. V závěru se trefil ještě Miloševič.

Real Madrid se posunul na třetí místo v tabulce a na lídra ztrácí tři body. Valencia se naopak nadále trápí a v tabulce už se propadla na osmou příčku s propastným jedenáctibodovým mankem na vedoucí tým. O výhře Realu rozhodl na Mestalle ve 52. minutě Raúl.

Getafe promarnilo šanci posunout se alespoń na chvíli na čtvrté místo a pouze remizovalo s Levante 0:0. Nováček z Tarragony se po slibném úvodu propadl do beznaděje a je poslední. Tentokrát hráči Gimnástiku prohráli doma s Mallorkou, byť vedli od 40. minuty zásluhou Campana. Hosté ovšem po přestávce dvěma brankami skóre otočili. Trefili se Jankovič a Victor. Alespoň bod mohl zachránit dvacet minut před koncem Castro, jenže hosté skórovali ještě jednou a vyhráli 3:2.

Také Zaragoza mohla v případě výhry nad nevyzpytatelnou Celtou Vigo udržet kontakt s čelem tabulky, jenže její šance pohřbila situace po necelé čtvrthodině hry, kdy byl za ošklivý faul po druhé žluté kartě vyloučen Zapater. Už předtím přitom hostujícímu celku zajistil vedení superstřelec Milito. Domácí využili přesilovku v 52. minutě, kdy se trefil Baiano a další gól už nepadl. Ani domácí ovšem nedohráli v plném počtu hráčů, v 77. minutě byl vyloučen Lopez. V dalších zápasech remizoval Betis s Espanyolem Barcelona 1:1 a Racing Santander porazil Huelvu v divokém utkání 4:3.

Výsledky - 12. kola:

Ath. Bilbao - FC Sevilla 1:3 (3. a 90. Fabiano, 10. Martí - 68. Aduriz)
Valencia - Real Madrid 0:1 (52. Raúl)
Pamplona - La Coruňa 4:1 (5. a 59. Soldado, 22. Valdo, 90. Miloševič - 30. Rodriguez)
Celta Vigo - Zaragoza 1:1 (52. Baiano - 6. Milito)
Betis Sevilla - Espanyol Barcelona 1:1 (33. Robert - 90.+1 Pandiani)
Tarragona - Mallorca 2:3 (40. Campano, 72. Ruben - 55. Jankovič, 62. Victor, 88. Arango)
Santander - Huelva 4:3 (13. a 63. Žigič, 32. Garay z pen., 42. Colsa - 28. Beto, 60. Uche, 90. Muňoz)
Getafe - Levante 0:0.

[ 26.11.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]