Plzeň opět ztratila, Zlín na Spartu nevyzrál

Plzeň si do ligy nepřinesla herní pohodu po středečním vyřazení v boji o Ligu mistrů s Tel Avivem. Na domácí půdě se ji se Slováckem nedařilo a v závěru hasil brankou Ďuriš alespoň remízu 2:2, která Západočechům zcela jistě nenahrává do plánu na obhajobu ligového titulu.

Plzeň a Sparta se nemají co šetřit! To hráči nevydrží 2 duely v týdnu?

Brankář hostů Heča se vyznamenal již ve čtvrté minutě, kdy vykopl střelu Kopice. Skvělá obrana moravského celku dělala Plzni velký problém. Územní převaha zatlačila soupeře téměř do jejich vápna, ale domácí nemohli na skvělou defenzivu najít recept. Až 21. minutě se prosadil Hořava střelou z dvaceti metrů. Slovácko se místo zatažení nahrnulo dopředu a před poločasem dokázal stav srovnat kanonýr Libor Došek.

Po změně stran se překvapivě hosté ujali vedení, přestože šli po faulu Hofmanna do deseti. Dalekonosná střela Daníčka zaskočila domácího brankáře Matúše Kozáčika stejně jako celý stadion plný plzeňských fanoušků. Porážku odvrátil v 75. minutě střídající Ďuriš.

Zlín se pokoušel vyloupit Letnou, ale Bořek Dočkal a David Lafata byli zásadně proti. Nováček Synot Ligy tak odjíždí z Prahy s prázdnou. Skóre otevřel již v šesté minutě Dočkal, když ho Hájek ve vápně fauloval a on sám proměnil pokutový kop. Domácí měli během první půle nespočet šancí, které však promarnili. Klid dodal až před změnou stran znovu Dočkal, který proměnil i druhou penaltu.

I ve druhé půli měla Sparta další gólové šance, které nevyužívala. Definitivně o její výhře rozhodl kapitán David Lafata, kterému přihrál Hušbauer. Sparta se tak dostala na první příčku v tabulce nového ročníku Synot Ligy a bude čekat na pondělní dohrávky, kdy ji může dohnat Liberec a Jablonec.

3. kolo první ligy:

Sparta Praha - Fastav Zlín 3:0 (2:0)

Branky: 6. a 45.+1 obě z pen. Dočkal, 76. Lafata. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, J. Paták. ŽK: Frýdek, Mareček, Konaté, Costa, Vácha - Hájek, Kopečný, Jugas. Diváci: 7960.

Sparta: Bičík - Mareček, Costa, Hybš - Frýdek (46. Steinhöfer), Vácha, Hušbauer, Dočkal, L. Krejčí (63. Konaté) - Lafata, Fatai (76. Matějovský). Trenér: Ščasný.
Zlín: S. Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Kopečný (71. Jordan), Janíček, Holík (54. Živulič), Koreš (79. Hubáček) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

Viktoria Plzeň - Slovácko 2:2 (1:1)

Branky: 21. Hořava, 75. Ďuriš - 45. L. Došek, 73. Daníček. Rozhodčí: Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Kříž. ŽK: Valenta, Heča (oba Slovácko). ČK: 53. Hofmann. Diváci: 10 126.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Vaněk, Hořava (73. Ďuriš) - Kopic, D. Kolář, Kovařík (55. Vůch) - Holenda. Trenér: M. Koubek.
Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Košút, Reinberk - Šumulikoski - Hlúpik (57. T. Rada), Valenta (90. + 2. Prajza), Havlík, Diviš (70. Daníček) - Došek. Trenér: Habanec.