Slavia konečně zabrala, Slovácko v závěru přetlačilo Příbram

Pražští Sešívaní oslavují první ligovou výhru nové sezóny. Ve čtvrtém kole zcela zdecimovali Jihlavu, se kterou má nyní stejný počet bodů. V druhém ligovém utkání se setkalo Slovácko s Příbramí. Hosté téměř celý zápas vedli, nakonec ale nedokázali vedení udržet a prohráli.

Norimberk trápí finanční stránka. Odnese to Petrák?

Slavia se tak odpoutala od Baníku, který opět body nezískal a šperkuje dno tabulky s jedním bodem. Za velkou výhrou stál především útočník Škoda, který otevřel a také uzavřel gólový účet zápasu.

Již v osmé minutě vyskočil přesně na centr z rohového kopu a hlavičkou k pravé tyči poslal Slávisty do vedení. O dvacet minut později podobně hlavou skóroval Deli, který vymetl pavučiny v šibenici.

Na další branky se muselo čekat do poloviny druhé, ve které v 60. minutě dorážel Souček vyraženou hlavičku jediného cizince Slavie Deliho. Pro Součka se jednalo o první ligovou branku v jeho kariéře.

Na konečných 4:0 uzavřel Milan Škoda parádní trefou, když si balón povodil a brankáře Jihlavy Hanuše překvapil přesnou ranou k tyči.

Slavii čeká v dalším ligovém kole Baník Ostrava, který se doma ve Vítkovicích pokusí odpoutat od poslední příčky. Jihlavu čeká doma Slovácko

Slavia Praha - Jihlava 4:0 (2:0)

Branky: 8., 65. Škoda, 29. Deli, 60. Souček

Slavia Praha: Martin Berkovec, Jan Mikula, Jiří Bílek, Tomáš Jablonský (60. Michal Švec), Tomáš Souček, Simon Deli, Jan Štohanzl, Robert Hrubý, Milan Černý (78. Jaromír Zmrhal), Milan Škoda, Radek Voltr (84. Josef Bazal)

Jihlava: Jan Hanuš, Lukáš Kryštůfek, Jiří Krejčí, Milan Mišůn, Tomáš Marek, Vladimír Kukoľ, Peter Šulek, Marek Jungr (64. Pavel Dvořák), Lukáš Vaculík (60. Petr Nerad), Augusto Batioja, Muris Mešanovič (78. Matúš Marcin)

Rozhodčí: M. Zelinka - Kotík, J. Paták

Diváci: 5.127

[break]
Slovácko mělo na mále, hosté z Příbrami totiž dlouhou dobu vedli, už od 23. minuty díky Rezkovi. Oba celky ze startu sezóny ukázaly, že se s nimi musí počítat a Příbram dokonce okupovala před zápase Zlína s Baníkem druhé místo.

Na to se ale nevrátí, protože vedení z produkce Rezka ztratili v poslední desetiminutovce zápasu.

Slovácko - Příbram 2:1 (0:1)

Branky: 80. Daníček, 86. Kovář - 23. Rezek

Slovácko: Milan Heča, Juraj Chvátal, Tomáš Rada, Tomáš Košút, Petr Reinberk, Vlastimil Daníček, Jiří Valenta, Jaroslav Diviš (61. Marián Kovář), Marek Havlík, Filip Hlúpik (87. Tomáš Břečka), Libor Došek

Příbram: Aleš Hruška, Tomáš Hájovský, Tomáš Zápotočný, Matěj Končal, Josef Hnaníček, Martin Sus (87. Vojtěch Hadaščok), Tomáš Pilík, Martin Krameš (64. Patrik Brandner), David Štípek (85. Jiří Mareš), Roman Bednář, Jan Rezek

Rozhodčí: E. Marek - Peřina, Antoníček

Diváci: 4.431