Sparta vyhrála dva přípravné duely

Hráči Sparty Praha ve středu porazili ve dvou úvodních duelech v rámci zimní přípravy ve svém strahovském tréninkovém centru druholigové soupeře. Nad Hradcem Králové vyhráli 3:2, nad Kladnem 2:1. Oba zápasy se hrály na umělém trávníku.

V tom prvním se předvedl osmnáctiletý mladíček Jiří Jeslínek, který dal dva góly, třetí přidal Jan Šimák až dvě minuty před koncem. Do utkání nenastoupil Karol Kisel, který doléčuje zranění, a nahradil ho Marcel Žižka. Po dvaceti minutách odstoupil ze hry Kučera, který si poranil stehenní sval.

"Chtěli jsme hrát nátlakový fotbal; chvílemi nám to šlo lépe, chvílemi hůře. Jednalo se mi hlavně o to, aby každý hráč odehrál devadesát minut. Na nějaké velké závěry je ale teď ještě brzy," řekl trenér STANISLAV GRIGA.

Proti Kladnu nastoupil papírově silnější tým, ale na vítězství se také nadřel. Vítězný gól vstřelil Matušovič třináct minut před závěrečným hvizdem.