Nejvíce peněz vydělal v Lize mistrů AC Milán

Nejvíc peněz si podle evropské fotbalové federace UEFA v uplynulé sezoně Ligy mistrů vydělal vítěz prestižní soutěže AC Milán. Italský klub získal necelých 40 milionů eur. Druhé místo obsadila navzdory vyřazení v semifinále Chelsea, která si přišla na 34,66 milionu, zatímco poražený finalista Liverpool skončil třetí s 32,22 miliony eur.

Podle údajů UEFA, do kterých však není započítán zisk ze vstupenek na utkání Ligy mistrů, si AC Milán vydělalo přesně 39,59 milionu eur. Za samotný triumf v soutěži získal celek českého reprezentanta Marka Jankulovského sedm milionů eur.

O poznání hůř na tom je vítěz Poháru UEFA FC Sevilla. Španělský celek si vydělal jen 6,25 milionů eur, poražený finalista Espanyol Barcelona získal o milion méně.

Zpráva UEFA opět ukázala na obrovský finanční rozdíl mezi Ligou mistrů a Pohárem UEFA. Například Levski Sofia, která prohrála všech šest zápasů v soutěži šampionů, si vydělalo o milion více než Tottenham Hotspur, jenž v Poháru UEFA vypadl až ve čtvrtfinále.

[ 10.7.2007 - ČTK | Foto: Reuters ]