Sparta podlehla Klokanům, vítězný gól obstaral Necid. Teplice neudržely vedení nad Karvinou

Teplice doma v rámci prvního zápasu 17. kola Fortuna ligy remizovaly s Karvinou. Pardubice potom porazily Příbram, Slovácko zase remizovalo s Českými Budějovicemi. Sparta večer v rámci derby podlehla Bohemians 0:1.

Sedmnácté kolo Fortuna ligy mělo začít už v pátek večer, duel Mladé Boleslavi proti Olomouci byl ale kvůli počasí odložen. Dohrávka by se měla dohrát v průběhu příštího týdne.

Teplice doma odehrály proti Karviné dobrý první poločas a díky gólům Maceje a Mareše šly do kabin za stavu 2:0, zvítězit se jim však nepodařilo. V 67. minutě dal Karviné naději Herc a na 2:2 poté v 81. minutě vyrovnal Tavares. Další branka už nepadla a Karviná si ze Stínadel odváží bod za remízu 2:2.

Pardubice doma hostily Příbram a do vedení mohly jít už v prvním poločase, domácí Hlavatý ale neproměnil penaltu. Skóre zůstalo bezbrankové až do 72. minuty, kdy si míč do vlastní sítě srazil příbramský Kvída. Pardubice proto potvrdily roli mírného favorita a středočeský celek porazily 1:0.

Slovácko s pěti výhrami v řadě hostilo České Budějovice, které zvítězily v posledních třech duelech. Vítěznou sérii ale ani jeden tým neprodloužil, v utkání totiž žádná branka nepadla a týmy se tak rozešly za stavu 0:0.

Klokani šli na Letné do vedení ve 13. minutě, kdy se trefil ztracený syn Tomáš Necid. Místo brzkého vyrovnání ale Klokani svou bránu střežili a naopak to byli oni, kdo mohl dát gól na 2:0, Levin ale neproměnil penaltu. Sparta se však na vyrovnání nezmohla a Klokanům doma podlehla 0:1.

Fortuna liga, 17. kolo:

Mladá Boleslav - Olomouc: ODLOŽENO

Teplice - Karviná 2:2 (0:2)

Branky: 20. Macej, 35. Mareš – 67. Herc, 81. Tavares
Žluté karty: 56. Qose, 77. Dramé (oba Karviná)
Domácí: Grigar – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Hyčka – Macej (46. Černý), Moulis, Kučera (79. Mareček), Trubač (73. Žitný), Jukl – Mareš (79. Řezníček), trenér: Kučera
Hosté: Ciupa – Jursa, Santos, Dramé, Kokovas (46. Bartošák) – Mangabeira (46. Herc) – Čmelík, Qose, Smrž (73. Tavares), Mikuš (46. Haša) – Ostrák (90+1. Šindelář), trenér: Jarábek
Diváci: 0
Rozhodčí: Lerch – Hock, Antoníček

Pardubice - Příbram 1:0 (0:0)

Branky: 72. Kvída (vl.)
Neproměněná penalta: 26. Hlavatý (Pardubice)
Žluté karty: 43. Hlavatý, 48. Kostka – 58. Horváth (trenér), 90+2. Laňka, 90+2. Rezek
Domácí: Boháč – Surzyn, Čihák, Toml, Čelůstka – Hlavatý, Tischler – Cadu (90+1. Sláma), Kostka, Ewerton (61. Huf) – Černý (73. Pfeifer), trenér: Krejčí
Hosté: Kočí – Laňka, Tregler, Soldát (46. Kvída), Vilotić, Svoboda (89. Dočekal) – Hájek (69. Januška), Pilík (89. Cmiljanovič), Nový (81. Antwi) – Zorvan, Voltr, trenér: Horváth
Diváci: 0
Rozhodčí: Julínek – Horák, Hurych

Slovácko - Dynamo České Budějovice 0:0 (0:0)

Žluté karty: 85. Petržela – 55. Talovierov
Domácí: Nemrava – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Navrátil (90+1. Divíšek), Havlík, Sadílek, Jurečka (74. Kubala) – Kohút (57. Petržela) – Kliment, trenér: Svědík
Hosté: Vorel – Čolić, Králik, Talovierov, Novák – Čavoš, Javorek – Ekpai (64. Mészáros), Alvir (90. Havel), Mršić – Brandner (86. Ledecký), trenér: Horejš
Diváci: 0
Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Mikeska

Sparta Praha - Bohemians 1905 0:1 (0:1)

Branky: 13. Necid
Neproměněná penalta: 58. Levin (Bohemians 1905)
Žluté karty: 78. Hancko – 37. Vaníček, 54. Levin, 89. Puškáč
Domácí: Nita – Vitík, Čelůstka, Hancko – Vindheim (65. Plavšić), Krejčí ml., Pavelka, Karabec (68. Dočkal), Hanousek (46. Krejčí st.) – Juliš, Karlsson (68. Kozák), trenér: Kotal
Hosté: Le Giang – Dostál, Bederka, Hůlka, Krch, Vondra – Vaníček (62. Vacek), Květ (62. Vodháně, 90+3. Kosekl), Levin – Necid (81. Puškáč), Hronek (81. Jindřišek), trenér: Klusáček