Boleslav udělila tvrdou lekci Varnsdorfu, České Budějovice obstály v těžké zkoušce s Krasnodarem

OBSAHUJE VIDEO

Poslední tři přípravné duely vyšly posílené Mladé Boleslavi na jedničku. S čerstvě druholigovou Příbramí z toho výhra 2:0, další účastník FNL Ústí nad Labem byl rozstřílen poměrem 4:0 a slovenský Trenčín dokonce dostal naloženo pětku.

Jediný, kdo obranu výběru trenéra Karla Jarolíma, během dosavadního léta pokořil, byly Pardubice (1:1). Uprostřed pracovního týdne proti Varnsdorfu však šli Matějovský, Ewerten, Škoda, Suchý a spol. za čtvrtým čistým kontem v řadě.

Severočeský tým odolával tlaku domácích jen do 22. minuty, než se prosadil Ladra, jemuž se podařilo skórovat i těsně po změně stran. Když to poté bylo po dalších trefách Fily a Škody po padesáti minutách hry rozdílem čtyř gólů, o vítězi nebylo nejmenších pochyb.

Bývalý brankář Zbrojovky či Blanska Halouska, který je v Boleslavi novou tváří, ovšem nakonec čisté konto neudržel, neboť ho deset minut před koncem překonal Adam Ondráček.

Na opětovný rozdíl čtyř branek však v 84. minutě upravil výsledek střídající žolík Dominik Mašek, jenž překonal hostujícího gólmana Richtera pohotovou levačkou a konečnou podobu "hokejovému" výsledku 6:1 dal minutu před koncem Stránský, jenž byl na konci rychlé brejkové akce.

Čerstvě druholigová Opava nenalezla recept na výběr Hlučína, se kterým překvapivě padla 3:1. Jedinou trefu slezského klubu zaznamenal v 60. minutě Darmovzal. Prvoligový nováček z Hradce Králové roznesl Štětí 6:1. Za domácí se dvakrát prosadil Vašulín, zbylé trefy obstarali Rezek, Donát, Záviška a Kubala.

Dynamo České Budějovice změřilo síly se zvučným soupeřem z Krasnodaru. Český tým dostal do vedení již v sedmé minutě Mihálík, ale po změně stran ruský ligový zástupce dvakrát udeřil po trefách Sulejmanova a Spercjana. Osm minut před koncem srovnal stav Bassey a rozhodl tak o zajímavé remíze 2:2.

Výhrou se prezentovala také středočeská Příbram, která dokázala porazit maďarského soupeře Honvéd Budapešť. Skóre otevřeli v první půli Böle a Vávra, po změně stran se v barvách českého klubu prosadili také Schindler a Dočekal.

Vybrané středeční přípravné duely:

FK Mladá Boleslav - FK Varnsdorf 6:1 (22. Ladra, 30. Fila, 48. Ladra, 50. Škoda, 84. D. Mašek, 89. Stránský – 80. Ondráček)

FC Hlučín - SFC Opava 3:1 (60. Darmovzal)

FC Hradec Králové - SK Štětí 6:1 (26. a 40. Vašulín, 67. Rezek, 87. Donát, 88. Záviška, 90+4. Kubala)

FK Krasnodar – SK Dynamo Č. Budějovice 2:2 (57. Sulejmanov, 71. Spercjan – 7. Mihálik, 82. Bassey)

TJ Sokol Lanžhot - SK Líšeň 2019 0:1 (75. Pašek)

FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Zbuzany 6:0 (23. Kozel, 27. Zlatohlávek, 46. Doplníme (vla.), 50. Zlatohlávek, 78. Jurásek, 80. Janda)

FC Honvéd Budapešť – 1.FK Příbram 3:5 (64. Eppel, 65. Eppel, 82. Bőle – 16. Vávra, 45. Voltr, 50. Vávra, 71. Schindler, 89. Dočekal)

Holzerovi se Šašinkou chybí vyhranost a forma. Největší problém Slovácka je ale ještě někde jinde...

Sešívaní si mohou Stejskala stáhnout už za 6 měsíců: Věřím, že do Slavie přijdu ještě lepší

Slibuji vám, že tato nová sezona bude tím nejlepším, tvrdí zlínský navrátilec Conde. Kde dosud trénoval?