Liberec senzačně končí v MOL Cupu, Bohemians a České Budějovice si zastřílely

Třemi duely pokračovalo předposlední srpnové úterý odpoledne 2. kolo MOL CUPu. I přesto, že Slavoj Vyšehrad na půdě Boleslavi předvádl v prvním poločase sympatický fotbal, proti kterému se Středočechům dlouho nedařilo prosadit, prvoligový klub si nakonec z kládní odnesl přesvědčivou výhru 3:0. Písek odjel z Přepeř u Turnova s šestigólovou nadílkou a druholigová Jihlava se na postup přes třetiligového outsidera z Uherského Brodu dost natrápila, ale nakonec soupeře udolala 2:1.

V souboji Vyšehradu s Mladou Boleslaví byli samozřejmě favoritem Středočeši, kteří nicméně nechali své největší opory odpočívat na lavičce. I tak byla ovšem prvoligová kádr Boleslav v souboji s třetiligovým soupeřem na trávníku lepším mužstvem. V prvním poločase to nicméně bylo v podání Středočechů spíše hledání cesty, jak proti sympaticky hrajícímu Vyšehradu uspět. Šest minut před koncem první půli si nicméně Ewerton narazil ve vápně s Filou a zleva pak poslal tým z města aut do vedení. Ve druhé půli pak Skalák nejprve neproměnil pokutový kop, ale z následného rohového kopu se pak prosadil Dominik Mašek. Třetí branku pak přidal šest minut před koncem utkání David Jurásek, který se po perfektní přihrávce Skaláka trefil do prázdné brány.

V souběžně hraných utkání pak třetiligový Písek vyzval rovněž třetiligové Přepeře. Do zápasu vstoupili domáci fotbalisté Přepeř přímo skvěle a Jihočeskému soupeři násázeli v úvodních pětačtyřiceti minutách hned pět branek. V de facto rozhodnutém utkání ve druhé půli přidaly Přepeře ještě jednu branku a Písek tak domů odjel s šestigólovou nadílkou.

V posledním utkání to dlouho vypadalo na překvapivé vyřazení Jihlavy outsiderem z Uherského Brodu, který si naposledy druhé kolo českého poháru zahrál v sezóně 2003/2004, kdy senzačně vyřadil tehdy druholigové Kunovice a vypadl až se Zlínem. Jihlavě se nicméně v samém závěru utkání přeci jen povedlo po brankách Tomáše Svobody v 86. minutě a Filipa Vedrala v 87. minutě z penalty nepříznivý stav utkání otočit a postoupit do třetího kola MOL CUPu.

Středeční podvečer nabídl podstatnou část dalších bojů v české poháru MOL Cup. Představilo se i několik prvoligových klubů a i přes některé těsné výsledky se překvapení konalo jen v případě Liberce, nad jehož síly byly třetiligové Zbuzany. Karviná si zastřílela proti Slavičínu a dvě trefy si připsal Křapka, zbylé přidali Svoboda, Nešický a Jurásek.

Velkou kanonádu režírovaly České Budějovice, které deklasovaly Sedlčany. Hned dva přesné zásahy si připsali Škoda a Mršić, o další se postarali Bassey a Hellebrand. Stejným výsledkem uspěli také Klokani proti Sokolovu. Mezi střelce se zapsali Fulnek, Novák, Köstl a Květ.

Fortelný vystřelil v první půli postup Teplicím proti Benešovu, stejně tak v prodloužení Sychra Pardubicím na půdě Hostouně. Trápil se i Baník Ostrava, který vyzrál na defenzivu Hlučína až v prodloužení díky trefě Smékala. Olomouc pak neměla problém s Uničovem, který porazila po brankách Zifčáka, Zmrzlého a Růska.

FK Mladá Boleslav - FC Slavoj Vyšehrad 3:0 (1:0)
Branky: 39. Ewerton, 80. Mašek D., 84. Jurásek.

FK Přepeře - FC Písek 6:0 (5:0)
Branky: 19. Hadaščok, 23. Kventsar, 25. Nesvadba, 28. Novák, 37. Bulíř, 88. Synek.

ČSK Uherský Brod - FC Vysočina Jihlava 1:2 (1:0)
Branky: 45. Michalec – 86. Svoboda, 87. Vedral (pen.).

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – MFK Vyškov 0:2 (0:1)
Branky: 35. Vintr, 79. Vintr

FC TVD Slavičín – MFK Karviná 1:5 (1:0)
Branky: 39. Fojtů – 18. Křapka, 48. Křapka, 56. Svoboda, 69. Nešický, 79. Jurásek

TJ Slovan Velvary – FC Chomutov 3:1 (2:0)
Branky: 5. Nguyen, 18. Moravec, 90. Kafka – 84. Jelínek

TJ Tatran Sedlčany – SK Dynamo Č. Budějovice 0:6 (0:2)
Branky: 20. Škoda, 42. Mršić, 57. Škoda, 60. Mršić, 62. Bassey, 68. Hellebrand

FK Baník Sokolov – Bohemians Praha 1905 0:6 (0:2)
Branky: 9. Fulnek, 35. Novák, 51. Novák, 60. Köstl, 75. Květ, 85. Fulnek

SK Benešov – FK Teplice 0:1 (0:1)
Branka: 30. Fortelný

TJ Sokol Hostouň – FK Pardubice 0:1 (0:0)

Branky: 36. Červenka, 100. Houser – 12. Hladík, 95. Ševčík

TJ Valašské Meziříčí – 1. SK Prostějov 0:3 (0:1)
Branky: 29. Hausknecht, 90+1. Kušej, 90+3. Omale

TJ Jiskra Domažlice – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:7 (0:3)
Branky: 62. Dvořák – 8. Uzlík (vla.), 18. Červenka, 42. Svoboda, 54. Janda, 66. Rigo, 84. Alijagič, 87. Červenka

Povltavská fotbalová akademie – FK Varnsdorf 0:5 (0:3)
Branky: 7. Puchmertl, 31. Kouřil, 34. Velich, 62. Schön, 63. Velich

FC Slovan Liberec – FK Zbuzany 1953 1:2 (0:1)
Branky: 77. Mészáros – 8. Zákostelský, 70. Zákostelský

Na zářiové duely o mistrovství světa povolal Šilhavý pouze dva útočníky. Po trestu se ale vrací Kúdela