Hráčem kola se stal kolumbijský poklad Plzně, na paty mu šlapal africký prcek v dresu Zbrojovky

HRÁČ KOLA

Až nečekaně jednoznačný průběh měl šlágr 9. kola FORTUNA:LIGY i celého podzimu mezi Plzní a Slavií. Domácí zvítězili v neděli jasně 3:0 a vděčit za to mohou hlavně jednomu muži. A to svému rychlíkovi Jhonu Mosquerovi, po zákroku, na nějž se už v první minutě vykartoval Brazilec Eduardo Santos. Kolumbijský fotbalista tak daroval svému týmu penaltu i přesilovku, navíc krátce nato skóroval sám a po zásluze se stal naším Hráčem kola. Kdo se umístil v těsném závěsu za ním?

2) Wale Musa Alli (FC Zbrojovka Brno)

Že má v sobě rychlost geparda, se v Brně už moc dobře vědělo. V zápase s Teplicemi však záložník z Nigérie Wale Musa Alli názorně převedl i to, že má zatraceně dobrou střelu. V 19. minutě si ukázkově nadzvedl míč na pravačku a pak poslal nechytatelnou ránu k tyči, na kterou brankář Filip Mucha zkrátka neměl žádnou šanci zareagovat.

Pro Alliho to byl jeho premiérový gól v české lize, k němuž záhy přidal celkově třetí asistenci. A ačkoliv měří jen 155 centimetrů, při své snaze procedit míč k Michalu Ševčíkovi si počínal jako buldozer, jehož zkrátka nelze zastavit. V druhé půli pak mohl svou zápasovou bilanci vylepšit na 2+1, s jeho svižnou ránou si však Mucha poradil. Moravané tak s Teplicemi remizovali 2:2.

„Jsme za Alliho moc rádi. Potřebujeme od něj takový přínos. Dokáže obejít hráče, ale někdy neumí situaci ve vápně dobře vyhodnotit. Každopádně pořád je ještě mladý hráč, který potřebuje přivyknout české lize, která je hodně taktická a soubojová. Každý zápas, ze kterého má dobrý pocit, ho může motivovat k další práci. Věřím, že může být ještě hodně platný,“ poznamenal trenér Zbrojovky Richard Dostálek, který si tohoto mladého Afričana vyhlédl v létě v rakouském Amstettenu.