Slavia překvapivě ztratila v Olomouci, Bohemka využila početní výhody proti Slovácku

Stejně jako v Hradci padaly branky i v Brně. Zatímco Hradec ale rozstřílel Teplice 4:1 v domácím prostředí, Sparta ukázala sílu na půdě Brna, kde vyhrála 4:0. Cenné vítězství oslavují i Pardubice, když dokázaly vyhrát nad Jabloncem 1:0 a Plzeň, která si poradila s Mladou Boleslaví.

FC Hradec Králové - FK Teplice 4:1 (1:1)
Branky: 54. a 88. Gabriel, 19. Rada z pen., 81. Ševčík - 42. Žák z pen. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Arnošt - Orel (video). ŽK: Novotný - Křišťan, Gning. ČK: 30. Rybička (Hradec). Diváci: 816.
Hradec: Reichl - Klíma, Čihák, Čech (46. Matěj Koubek) - Gabriel, Rada (90.+2 Dvořák), J. Kučera, Novotný (46. Harazim) - Rybička - Kubala (35. Ševčík), Vašulín (74. Trusa). Trenér: Miroslav Koubek.
Teplice: Mucha - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka (78. Vachoušek), T. Kučera, Jukl, Shejbal (40. Křišťan) - Trubač - Gning, Žák. Trenér: Jarošík.

Čtyři ligové zápasy v řadě Teplice nedovolily soupeřům vyhrát a do Hradce tak jeli s jasnou vizí pokračovat v příznivé bilanci. Jenže rozjetý Hradec byl proti, a i když po první půli se oba celky rozešly smírně, v té druhé se s góly utrhl řetez. Ale pouze na jedné straně. Hradec, leč od 30. minuty oslaben po červené kartě určené Rybičkovi, díky dvěma brankám Gabriela dokázal vyhrát vysoko 4:1 a okupuje tak nyní v tabulce čtvrté místo se sedmnácti body. Teplice jsou jedenácté.

FK Pardubice - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 71. Hlavatý. Rozhodčí: Zelinka - Pochylý, Dohnálek. ŽK: Vacek, Chlumecký - Krob. Diváci: 629.
Pardubice: Markovič - Kostka, Vlček, Hranáč, Chlumecký - Janošek (72. Tischler), Icha - Zahradníček (46. Sychra), Hlavatý (80. Vacek), Helešic (80. Kurka) - Černý (80. Lima). Trenér: Kováč.
Jablonec: Hanuš - Akpudje, Heidenreich, Krob (79. Šulc) - Cools, Považanec, Kratochvíl, Polidar - Chramosta, Jovovič - Sejk (79. Patrák). Trenér: Horejš.

Beznadějeně poslední Pardubice doposud získaly jen tři body, proto není vůbec k údivu, že si dalších tří bodů díky výhře nad Jabloncem užívají. Jedinou brankou v pokročilé fázi druhého poločasu rozhodl Hlavatý, když si věděl rady s přihrávkou Dominika Kostky a ve vápně míč uklidil do brány. Pardubice tak mají za sebou druhou letošní výhru a šest bodů na kontě. Poslední místo tabulky ale neopouští, na předposlední Zlín mají manko již pouhých dvou bodů.

Zbrojovka Brno - Sparta Praha 0:4 (0:2)
Branky: 33. z pen. a 82. Ladislav Krejčí II, 45.+4 a 90.+10 Kuchta. Rozhodčí: Hocek - Paták, Nádvorník - Franěk (video). ŽK: Řezníček, Alli - Daněk, Mejdr, Vitík. Diváci: 9588.
Brno: Berkovec - Matejov, Endl, Šural (90.+3 Hlavica), Granečný (46. Hrabina) - Texl - Hladík (61. Falta), Fousek (71. Nečas), Ševčík (46. Pachlopník), Alli - Řezníček. Trenér: Dostálek.
Sparta: Kovář - Wiesner, Vitík, Sörensen (71. Zelený), Höjer - Pavelka, Ladislav Krejčí II - Jankto (61. Mejdr), Sadílek (87. Karabec), Daněk (71. Minčev) - Kuchta. Trenér: Priske.

Sparta pod vedením Priskeho dost možná začíná ožívat. Do Brna rozhodně nejeli letenští s vidinou jasného vítězství, které se ale nakonec dostavilo. Díky střelcům Krejčího, odchovance Brna, a Kuchty vyhrála Sparta vysoko 4:0. Brno se tak tabulkově Spartě nepřiblížilo. Zatímco před zápasem ztrácela na úhlavního nepřítele z hlavního města jen tři body, nyní je to už šest.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Branky: 54. Pernica, 82. Jemelka. Rozhodčí: Černý - Caletka, Váňa - Machálek (video). ŽK: Kalvach - Dancák, Kubista, Matějovský, Vaníček. Diváci: 7136.
Plzeň: Tvrdoň - Havel, Pernica, Tijani, Jemelka - Kopic (61. Jirka), Bucha (85. Čermák), Kalvach, Vlkanova (75. Ndiaye) - Bassey (46. Mosquera), Chorý (75. Kliment). Trenér: Bílek.
M. Boleslav: Šeda - Suchý, Karafiát, Šimek - Pech, Kubista, Dancák (80. Vaníček), Fulnek - Mareček (58. Matějovský), Ekpai (10. Skalák), Ladra. Trenér: Hoftych.

Útočníci Plzně neměli zrovna svůj den a museli tak jejich úlohu převzít kolegové z obrany. A zadařilo se. Po bezbrankové první půli otevřel skóre zápasu stoper Pernica a na pohodlných 2:0 uzavíral pár minut před koncem zápasu bek Jemelka. Plzeň tak nadále zůstává vedoucím číslo jedna a jinak tomu nebude ani po neděli, kdy hraje první pozici atakující Slavie proti Olomouci.

Dynamo České Budějovice - Trinity Zlín 2:2 (2:1)
Branky: 30. Havel, 34. Hais - 38. Silný, 77. Bartošák. Rozhodčí: Radina - Kříž, Hrabovský - Kocourek (video). ŽK: Silný (Zlín). Diváci: 2779.
Č. Budějovice: Janáček - Čolič, Králik, Havel, Sluka - Broukal, Čavoš - Čmelík (81. Mršič), P. Hellebrand, Potočný (81. Škoda) - Hais (50. Zajíc). Trenér: Weber.
Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Procházka - Cedidla (46. Reiter), Hlinka (80. Fillo), Janetzký, Čanturišvili - Dramé (73. Bartošák), Silný (80. Didiba), Jawo (90. Kovinič). Trenér: Jelínek.

České Budějovice přivítaly na své půdě Zlín a souboj celků z druhé poloviny tabulky nabídl již během první půle zajímavou přestřelku. Dynamo udeřilo jako první, když přesné zásahy slavili Havel a Hais. Na jejich trefu stihl odpovědět snížením Silný a po změně stran upravil Bartošák na konečných 2:2.

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 2:4 (0:2)
Branky: 77. Reinberk, 90.+4 Daníček z pen. - 16., 53. a 80. Květ, 45.+2 Prekop. Rozhodčí: Petřík - Horák, Vlček - Hocek (video). ŽK: Kozák - Jánoš, Prekop, Köstl. ČK: 12. Borek (Slovácko). Diváci: 4042.
Slovácko: Borek - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Šimko (46. Petržela) - Havlík, Daníček - Holzer (78. Brandner), Vecheta (14. Nguyen), Duskí (46. Kalabiška) - Kozák (65. Mihálik). Trenér: Svědík.
Bohemians: Valeš - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Jánoš (68. Krch), Kovařík (76. Beran) - Květ (87. Novák), Prekop (67. Mužík) - Drchal (76. Bartek). Trenér: Veselý.

Slovácko neuhájilo svou baštu v Uherském Hradišti před nájezdem Klokanů. Domácí se dostali do oslabení již ve dvanácté minutě, kdy za podražení zamířil předčasně do sprch Borek. Hosté toho využili především zásluhou Květa, který zaznamenal hattrick. Jednu trefu Bohemky si připsal také Prekop, za domácí pak skórovali Reinberk a Daníček.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Batík - Pečenka, Kotalík - Szikszay (video). ŽK: Matoušek, Červ, Čvančara (kondiční trenér) - Cadu, Kaloč, Šehič, Almási. ČK: 38. Gebre Selassie (Liberec). Diváci: 3858.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov, Plechatý - Mikula, Červ (57. Purzitidis), Valenta, Preisler (87. Fukala) - Frýdek - Van Buren (90.+2 Rabušic), Matoušek (57. Prebsl). Trenér: Kozel.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Frydrych, Lischka, Šehič (86. Fleišman) - Cadu, Kuzmanovič (67. Tetour), Kaloč, Plavšič - Klíma (67. Tijani) - Almási. Trenér: Vrba.

Liberec dokázal doma uhrát bezbrankovou remízu s Ostravou, přestože musel od konce první půle dohrávat v početní nevýhodě. Theodor Gebre Selassie poslal ve 36. minutě skluzem k zemi Plavšiče, za což viděl červenou kartu. Baník toho však nedokázal využít a nakonec musel být rád za bod, který pod Ještědem získal.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 2:0 (1:0)
Branky: 19. Sláma, 54. Chytil. Rozhodčí: Klíma - Antoníček, Machač - Franěk (video). ŽK: Trefil - Ousou, Kačaraba, Tiéhi. Diváci: 7227.
Olomouc: Trefil - Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Chvátal (87. Poulolo), Breite, Spáčil (61. Greššák, 87. Vraštil), Navrátil (66. Zifčák), Sláma (66. Šíp) - Růsek, Chytil. Trenér: Jílek.
Slavia: Kolář - Douděra (73. Lingr), Ousou, Kačaraba (57. D. Jurásek), Oscar - Tiéhi, Hromada (46. Provod) - Jurečka (65. Usor), Traore, Ewerton - Tecl (46. Sor). Trenér: Trpišovský.

Pražská Slavia se trápí v koncovce a po čtvrteční ztrátě v rámci Konferenční ligy s Kluží neuspěla také na půdě Olomouce. Sešívaní sice drželi územní převahu, avšak domácí je školili v efektivitě. Skóre otevřel v 19. minutě Sláma a po změně stran náskok pojistil Chytil.