Bídnější bilanci nenajdete. Lampard dorovnal 35 let starý rekord

Druhé působení Franka Lamparda v Chelsea se s výjimkou dnešního odpoledne zatím nese v tragickém duchu. Anglický manažer a někdejší vynikající záložník zatím vyhrál pouze jediný zápas a po prohře na hřišti Arsenalu se zařadil mezi nejhorší manažery v anglické historii.

Nejlepší střelec Chelsea v historii prohrál prvních šest zápasů od chvíle, kdy se po vyhazovu Grahama Pottera vrátil do funkce dočasného manažera.

Jelikož prohrál i poslední čtyři zápasy na lavičce Evertonu, vyrovnal se smutném rekordu Arthura Coxe. Frank Lampard se totiž stal prvním anglickým manažerem po 35 letech, který prohrál deset po sobě jdoucích zápasů na lavičce klubu z nejvyšší soutěže.

Zvlášť při prohře na hřišti Arsenalu by se nejraději propadl. Jeho svěřenci prohrávali po 34 minutách 3:0 a vypadalo to na velký debakl. Nakonec z toho bylo "jen" skóre 3:1.

"Nejde to spravit přes noc. Hlavní odpověď je jednoduchá. Musíme dělat lépe základní věci, pak se dočkáme nějakého pokroku. Dnes nebyl první poločas ani zdaleka dobrý. Ale taková je realita," pokrčil po zápase rameny.

Aby toho nebylo málo, do dnešního dne platilo, že Lampard vyhrál pouze jeden z posledních 20 zápasů v roli manažera. Dnešní výhrou na půdě Bournemouthu tak utnul hned několik nelichotivých sérií a nestanovil nový rekord. Jestli ale dnešní výsledek povede k lepším zítřkům Franka Lamparda jako trenéra, je otázkou.