Krize Richarlisona nebere konce. Udělám pro něj všechno, říká dočasný kouč Brazílie Diniz

OBSAHUJE VIDEO

Richarlison se po přestupu do londýnského Tottenhamu nachází v obrovské krizi. V letošním roce vstřelil jen dvě branky a po utkání Brazílie s Bolívií jej dokonce přemohly emoce.

Dvěma góly sice zazářil v úvodním utkání světového šampionátu v Kataru proti Srbsku, jenže stejný počet branek má za celý kalendářní rok 2023. Brazilský útočník Richarlison je po přestupu do Tottenhamu v obrovské herní i střelecké krizi, v lize se trefil naposledy v dubnu proti Liverpoolu, druhou letošní trefu zaznamenal v Carabao Cupu proti Fulhamu.

Ani v jednom utkání ale Tottenham neuspěl a náladu si Richarlison nespravil ani v rámci reprezentačních povinností. Proti Bolívii nastoupil od první minuty, ale promarněnou šancí za stavu 2:0 potvrdil, že aktuálně střeleckou formu hledá.

Dočasný kouč Fernando Diniz jej v 71. minutě vystřídal za Matheuse Cunhu a forvard londýnských Kohoutů byl spatřen na lavičce náhradníků v ne zcela emoční rovnováze.

Pláče šestadvacetiletého bývalého kanonýra Evertonu si všiml i již zmíněný Diniz, který se po jinak povedeném střetnutí Richarlisona zastával. "Líbí se mi být na správném místě, chci mu pomoci," řekl v pozápasovém rozhovoru pro deník Terra.

"Richarlison si získal náklonnost svých spoluhráčů i fanoušků, kteří mu při odchodu tleskali. V každém probouzí ten pocit náklonnosti. Je to skvělý hráč, udělám pro něj vše. Zachovejte klid, protože góly brzy přijdou," dodal Diniz.

Další příležitost prolomit střeleckou smůlu bude mít Richarlison ve středu, kdy Brazílie v rámci kvalifikačního boje o světový šampionát odjíždí do Limy za reprezentací Peru. A je pravděpodobné, že ani v tomto utkání nebude Richarlison v základní sestavě chybět.