Ajax se probouzí a stoupá tabulkou, Twente propáslo šanci postoupit na druhé místo i kvůli vyloučení Sadílka

OBSAHUJE VIDEO

Tým Twente Enschede hrál v 11. kole nizozemské ligy na hřišti posledního Utrechtu 1:1 a propásl šanci postoupit na druhé místo za PSV Eindhoven. Hosté zápas dohrávali oslabení, protože český záložník Michal Sadílek byl v 66. minutě vyloučen po druhé žluté kartě.

Totální šok! Které slavné týmy vypadly v tomto tisíciletí z TOP lig?

Domácí vedli po střele Dána Fraula, za osm minut vyrovnal z penalty Steijn. Tým Twente nenavázal na senzační výhru nad mistrovským Feyenoordem v minulém kole a v tabulce zůstává na čtvrtém místě.

Ajax pod vedením nového trenéra Johna van 't Schipa ožil a připsal si druhé vítězství za sebou. Heerenveen rozdrtil 4:1 a posunul se už na 11. místo, ještě nedávno byl poslední.

Dvěma góly k nejvyšší výhře Ajaxu v této sezoně přispěl Angličan Akpom, který v létě přestoupil z Middlesbrough. Dramatickou přestřelku viděli diváci v zápase Nijmegen - Volendam, který skončil 3:3. Dva góly domácích a jeden hostí přitom padly až v nastaveném čase.