Sparťanská naděje na postup v Evropě žije. Výhru nad Betisem trefil Haraslín

Sparta na zaplněné Letné v předposledním pátém utkání ve skupině Evropské ligy vyhrála nad španělským Betisem Sevilla 1:0. Vítězný gól Pražanů zaznamenal slovenský reprezentant Lukáš Haraslín po přihrávce Jana Kuchty. Letenští se tak udrželi se sedmi body ve hře o postup v pohárové Evropě. Na druhém místě tabulky jsou Rangers s osmi body. Jezdci doma jen remizovali s kyperským Arisem 1:1. Aris je zatím čtvrtý se čtyřmi body.

Španělé, v jejichž základní sestavě udělal velezkušený Manuel Pellegrini od posledního ligového klání hned devět změn, poprvé výrazně zahrozili ve 14. minutě. Nabil Fekir se šikovně uvolnil uvnitř vápna a vyslal přízemní pokus na bližší tyč, připraveného Vindahla ale nepřekonal. V rudém dresu se o chvíli později připomněl Haraslín, který však z hranice šestnáctky pálil jen do středu brány. Krátce před uplynutím úvodní půlhodiny vysunul do největší šance první půle Borju Iglesiase aktivně hrající Assane Diao. První jmenovaný se rychlou kličkou zbavil bránícího Martina Vitíka, tváří v tvář dánskému gólmanovi už nicméně neuspěl.

Pražané vlétli do druhého dějství ve vysokém tempu, za což byli v 54. minutě odměněni vedoucím gólem. Kousek za pokutovým územím se k míči dostal Haraslín a střelou na zadní tyč nedal Ruiovi Silvovi šanci zasáhnout. Na druhé straně mohl následně odpovědět střídající Isco. Bývalý hráč Realu Madrid zakončoval z prostoru penaltového puntíku, do cesty se však balonu postavil Filip Panák, jenž na poslední chvíli nebezpečí zažehnal. Isco nepochodil ani v 81. minutě, kdy jeho nikým netečovaný centr zleva prolétl jen pár centimetrů kolem domácí brány.

Sparťané tak soupeři oplatili porážku ze začátku října a vrátili se do boje o postup. V závěrečném skupinovém klání se představí 14. prosince na půdě Arisu Limassol, Betis tentýž den přivítá Rangers.

Utkání 5. kola skupiny C fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Betis Sevilla 1:0 (0:0)
Branka:
54. Haraslín. Rozhodčí: Dabanovič - Todorovič, Janovič (všichni Č. Hora) - Zebec (Chorv., video). ŽK: Birmančevič - Ruibal, Pezzella, Miranda, Rodríguez. Diváci: 18.095 (vyprodáno).

Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Krejčí - Preciado, Kairinen (89. Pavelka), Laci, Zelený - Birmančevič (82. Sadílek), Haraslín (74. Pešek) - Kuchta (82. Olatunji). Trenér: Priske.
Betis: Silva - Ruibal, Pezzella, Roca, Abner (84. Miranda) - Rodríguez, Guardado (84. Willian José) - Diao (76. Luiz Henrique), Fekir (46. Isco), Ezzalzúlí (70. Pérez) - Iglesias. Trenér: Pellegrini.