Španělská senzace z Girony překvapivě remizovala v Almeríi 0:0, přesto se posunula do čela tabulky

Poslední Almería překvapila ve fantastické formě hrající Gironu, s níž ve 20. kole LaLigy remizovala 0:0. Nečekaně zaměstnanějším brankářem byl na Power Horse Stadium hostující Paulo Gazzaniga. Ofenziva senzace španělské ligy zůstala hluboko za očekáváním a podruhé v ročníku vyšla střelecky naprázdno, poprvé tomu tak bylo v září proti Bílému baletu.

Do první zajímavé situace se ale dostali trápící se domácí fotbalisté. Ve 12. minutě vypálil levačkou zpoza velkého vápna Arribas, proti jeho pokusu však pohotově zasáhl Gazzaniga. O několik minut později se na druhé straně hřiště dostal ke střele z hranice šestnáctky Daley Blind, zamířil ovšem pouze doprostřed brány, a domácí gólman si tak připsal rutinní zákrok. Závěr první půle patřil Almeriensistas. Arribas však poslal svou hlavičku z hranice malého vápna pouze vedle pravé tyče a nepřesní byli těsně před odchodem do kabin také jeho spoluhráči.

Rojiblancos pokračovali v aktivitě hned od úvodu druhého dějství a na první šanci nemuseli čekat dlouho. Ihned po změně stran ve skluzu zakončoval Léo Baptistao, který ale mířil přesně do hostujícího gólmana. Krátce nato svou obávanou levačku ukázal Arribas, z rohu pokutového území ovšem těsně minul, díky čemuž si zhluboka oddechl jinak bezmocný Gazzaniga. V 80. minutě mohl jít sám na gólmana Gonzalo Melero, nedovoleným zákrokem ho však těsně před velkým vápnem zastavil Aleix García, což pro něj znamenalo jediné, a to předčasný odchod do sprch.

Cádiz doma nevyhrál posedmé v řadě

Domácím Pirátům nepovedl ani vstup do tohoto utkání. Už v osmé minutě musel Conan Ledesma lovit míč ze sítě po zakončení Dura, kterého našel přihrávkou López. Několik chvil poté mohl odpovědět Iván Alejo, svou hlavičku však nasměroval těsně vedle levé tyče. Další šanci si domácí vytvořili ve 21. minutě. Po nastřelené ruce totiž dostali možnost zahrávat pokutový kop. Míč si na penaltový puntík postavil Alcaraz a bez problému zakončil k pravé tyči. Španělský záložník mohl o několik minut později přidat další branku, z naprosté blízkosti však hlavou nedokázal překonat Giorgiho Mamardashiviliho, jenž se blýskl skvělým zákrokem. Na druhé straně hřiště ho napodobil ve 34. minutě Ledesma, který zneškodnil velmi nebezpečnou ránu Sergiho Canóse.

I do druhého dějství vstoupili mnohem lépe Netopýři. Canós vyslal v 52. minutě skvělou přihrávku za obranu, našel Lópeze, a ten střelou na zadní tyč překonal domácího gólmana. Žlutá ponorka po obdržené brance sice více držela míč na kopačkách, ale měla problém si vypracovat větší příležitost ke srovnání. V 79. minutě se domácí dostali do první vážnější situace ve druhé půli, Chris Ramos však z voleje pálil vysoko nad. Několik minut poté mohl Alberto Marí definitivně potvrdit vítězství svého týmu, míč se mu ale zamotal mezi nohama a zblízka nedokázal pořádně zakončit. Nakonec se Los Che dočkali. Javi Guerra utekl obraně a po střele k pravé tyči se mohl radovat ze třetí branky svého týmu. V úplném závěru ještě přidal Jesús Vázquez čtvrtou přesnou trefu.