AC Milán po otočce skóre zvítězil ve Frosinone 3:2, výhru favoritovi vystřelil střídající Jovič

Favorizovaný AC Milán v italské lize otočil sobotní utkání na hřišti Frosinone a zvítězil těsně 3:2. Rozhodující gól vstřelil střídající Luka Jovič v 81. minutě. Boloňa doma porazila Sassuolo 4:2, zvítězila po čtyřech zápasech a posunula se na páté místo tabulky před AS Řím.

Milánští otevřeli skóre v 17. minutě Giroudovou hlavičkou. Z vedení se ale radovali pouze sedm minut, domácí vyrovnali díky penaltě Soulého. Dvacetiletý fotbalista hostující z Juventusu se stal prvním hráčem Frosinone, jenž dal alespoň deset branek v jedné sezoně. Stejný hráč v 65. minutě asistoval u branky Mazzitelliho na 2:1 a dal příznivcům domácího celku naději na historický triumf nad "Rossoneri".

Premiérovou prohru s Frosinone však hráči AC odmítli. Nejprve v 72. minutě srovnal Gabbia a po pár desítkách vteřin na hřišti rozhodl Jovič.

AC Milán ztrácí z třetího místa na první Inter pět bodů, "Nerazzuri" však odehráli o dva zápasy méně. Frosinone je čtrnácté s náskokem pěti bodů na sestupové pozice.

Sassuolo v Boloni dvakrát vedlo, ale domácí třemi góly v druhém poločase zápas otočili. Vítězný gól dal v 83. minutě Ferguson.

Italská liga - 23. kolo:
Empoli - FC Janov 0:0
Udine - Monza 0:0
Frosinone - AC Milán 2:3 (24. Soulé z pen., 65. Mazzitelli - 17. Giroud, 72. Gabbia, 81. Jovič)
Boloňa - Sassuolo 4:2 (24. vlastní Viti, 73. Fabbian, 83. Ferguson, 86. Saelemaekers - 13. Thorstvedt, 34. Volpato).