Dvojitý zápis do historie Premier League. Arsenal zdemoloval Straky a dýchá na záda dalším dvěma zájemcům o titul

Arsenal porazil Newcastle s přehledem 4:1 a na třetím místě tabulky Premier League ztrácí nadále pouhé dva body na vedoucí Liverpool. Gunners se kromě jiného i dvakrát zapsali do historie soutěže. Tedy alespoň podle statistik TNT Sports.

Čtvrtá branka Jakuba Kiwiora znamenala historický zápis do dějin Premier League. Arsenal totiž od posledního inkasovaného gólu nasázel svým soupeřům sedmnáct zásahů, což je podle TNT Sports nový rekord nejvyšší anglické soutěže.

Naposledy překonal gólmana Arsenalu obránce Gabriel, který si v utkání proti Liverpoolu vstřelil na začátku února vlastní branku. Od té doby ale skórovali sedmnáctkrát, aniž by inkasovali.

Dvěma góly to ve druhé půli odnesl Liverpool, následně svěřenci Mikela Artety šestkrát překonali defenzivu West Hamu, pětkrát obranu Burnley a čtyřikrát se trefili právě dnes proti Newcastle.

S druhým zápisem do historie Premier League poté přišel komentátor TNT Sports Darren Fletcher. Arsenal má být prvním týmem v historie soutěže, který skóroval dvakrát v sedmi po sobě jdoucích poločasech. V této sérii navíc může nadále pokračovat, neboť tuto statistiku gól Newcastlu z hlavy střídajícího Joea Willocka neohrožuje.

Arsenal se po šesté ligové výhře v řadě opět dotáhl na své největší soupeře, tedy Liverpool a Manchester City. Na lídra z Anfield Road ztrácí dva body, na úřadujícího šampiona jediný. Oproti oběma týmům má ale aktuálně nejlepší skóre.