Karviná míří za záchranou. Vynuluje znovu Vyškov? Klukům věřím, ale musíme být koncentrovaní, tvrdí trenér

Karviná se před sezonou po roční pauze vrátila do FORTUNA:LIGY a nyní má nakročeno k tomu, aby svou příslušnost k české elitě potvrdila. V prvním barážovém zápase porazila Vyškov 1:0 a doma může svou záchranu zpečetit. „Jsme teprve v poločase, ale klukům věřím,” uvedl trenér slezského celku Marek Bielan.

Vyškov se do baráže prokousal podruhé za sebou, ve třech zápasech v bojích o postup do první ligy ale zatím nedal ani gól. Minulý rok se Zlínem prohrál první zápas 0:1 a poté doma remizoval 0:0. Nyní fotbalisty z jihu Moravy v úvodním duelu vynulovala Karviná.

Vyškov v úvodním duelu nebyl bez šancí. „Hrozila hlavně jejich levá strana. Po našem gólu měli šanci a na začátku druhé půle rovnou dvě. Podržel nás gólman Ciupa,“ uvedl Bielan, jenž potvrdil, že někteří hráči soupeře mají prvoligovou kvalitu.

KARVINÁ POTŘEBUJE NA GÓL JEDNU ČI DVĚ ŠANCE, ZATÍMCO MY ČTYŘI NEBO PĚT, MRZÍ KOUČE VYŠKOVA

Karviná má po loňském postupu nadstandardní motivaci k tomu udržet první ligu. „Máme ohromně zkušené mužstvo a ukazujeme, že chceme i dál hrát nejvyšší soutěž. Vedeme 1:0, ale do odvety musíme jít nastavení tak, že to je 0:0. V domácím prostředí, kde jsme silní, musíme čtvrteční vítězství potvrdit,“ líčil Bielan.

Karviná se bude spoléhat na podporu domácích fanoušků. Už do Drnovic, kdy Vyškov hraje domácí duely, vyrazili svůj tým podpořit v hojném počtu. „Udělali skvělou kulisu a vážím si toho, že nás přijeli povzbudit v pracovní den. Věřím, že v neděli přijdou a dotlačí nás do úspěšného cíle,“ řekl trenér

Pro Karvinou hovoří bilance prvoligových celků v baráži. V dosavadních ročnících zatím vždy uspěl tým, který bránil svou prvoligovou příslušnost. Karviná má dobře nakročeno k tomu, aby tuto tradici potvrdila.

Zdroj: MFK Karviná