2008, 2012, 2022 a 2024. Ronaldo si udržel stoprocentní bilanci proti Čechům i popáté za sebou

Popáté v kariéře nastoupil Cristiano Ronaldo proti Česku. Devětatřicetiletý útočník nechyběl v úvodním utkání svého týmu na mistrovství Evropy v Německu v základní sestavě a jako první hráč v historii nastoupil na šestém Euru. Kapitán jednoho z favoritů turnaje si zároveň udržel stoprocentní vítěznou bilanci s Čechy. Tým z Pyrenejského poloostrova v duelu skupiny F v Lipsku vyhrál po obratu 2:1.

Ronaldo se utkal s Čechy už na evropských šampionátech 2008 a 2012 a v obou zápasech skóroval. Střelecky naprázdno vyšel proti nim předloni při dvou soubojích v elitní skupině A Ligy národů, Portugalci i tak triumfovali.

Nejlepší reprezentační střelec v dějinách se v osmé minutě poprvé dostal k zakončení, hlavou ale zamířil vedle a vztekle udeřil pěstí o trávník. O chvíli později se po souboji se stoperem Robinem Hranáčem dožadoval odpískání přímého kopu, ale se stížností u italského rozhodčího Marca Guidy neuspěl.

STANĚK OPAKOVANĚ VYCHYTAL RONALDA, NA BODY TO VŠAK ČECHŮM NESTAČILO. PORTUGALSKO OTOČILO VÝSLEDEK V NASTAVENÍ

Po více než půlhodině hry nevyzrál na gólmana Jindřicha Staňka, pravděpodobně se ale nacházel v ofsajdu. Následně efektní patičkou vybídl do běhu Vitinhu, ten však nezakončil. V závěru poločasu to útočník saúdskoarabského an-Nasru zkusil z otočky, jenže ani tentokrát českého brankáře nepřekvapil.

Po změně stran se Ronaldo nejprve snažil dvakrát zahrozit hlavou. V 58. minutě předvedl tradičně dlouhý rozběh před přímým kopem, navzdory vyvolávání svého jména ale Staňka nepřekonal. Češi poté nečekaně udeřili, Portugalci však nepříznivý vývoj otočili. Mistr Evropy z roku 2016 Ronaldo je tak porazil v pátém vzájemném zápase.

TURECKO PŘEŽILO S GRUZIÍ NĚKOLIK HORKÝCH CHVIL A DÍKY VYDŘENÉMU DORTMUNDSKÉMU TRIUMFU SE UJALO VEDENÍ VE SKUPINĚ F

Utkání se po celou dobu hrálo ve výborné atmosféře. Už 25 minut před výkopem historicky nejlepší střelec české reprezentace Jan Koller z velkoplošné obrazovky na stadionu vyzval fanoušky, aby začali skandovat "Kdo neskáče, není Čech". Čeští příznivci toho okamžitě využili a spustili tento pokřik podobně jako na květnovém mistrovství světa v hokeji v Praze. Během duelu si ho ještě několikrát zopakovali.