Plzeň měla nabito, Vašulín dal čtyři branky. Žižkov vyřešil otázku trenéra, pak prohrál v Teplicích

Viktoria Žižkov vyřešila otázku hlavního trenéra pro novou sezonu ve druhé nejvyšší soutěži. Poté, co s týmem vybojoval záchranu, pokračuje v klubu jako hlavní trenér Marek Nikl. Jeho svěřenci v prvním přípravném utkání na novou sezonu prohráli v Teplicích 0:1. Liberec si poradil s Varnsdorfem 2:0. Pražská Dukla pak zvítězila nad Táborskem 3:1. Plzeň si pak s chutí zastřílela proti třetiligovému nováčkovi Petřín Plzeň, když vyhrála vysoko 7:0.

Nikl svou záchranářskou misi zvládl. Během náročné druhé části sezony, do níž vstupoval z předposlední pozice, dokázal Viktorii dotlačit až na konečnou osmou příčku. Ve čtrnácti zápasech získal s týmem čtyřiadvacet bodů, takže se pražský klub pod jeho velením stal třetím nejlepším týmem jara. A dočkal se za to odměny. V tomto týdnu si obě strany sedly v útrobách žižkovské tribuny ke stolu a podepsaly nový kontrakt.

"Společná cesta tak pokračuje a všichni věříme, že pod Markem Niklem se bude Viktorce dařit minimálně tak, jako na jaře," stojí ve zprávě klubového webu.

Přípravná utkání:
Petřín - Viktoria Plzeň 0:7 (0:6)
Branky:
Vašulín 4, Slončík 2, Metsoko.
Plzeň - I. poločas: Tvrdoň - Míka, Séne, Jemelka - Kopic, Kalvach, Slončík, Cadu - Panoš, Kabongo - Vašulín. II. poločas: Šilhavý - Míka, Dweh, Mosquera - Havel, Sojka, Deml, Souaré - Jirka, Vydra - Metsoko. Trenér: Koubek.

FK Teplice - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 40. Radosta.
Teplice - I. poločas: Ludha - Hora, Kričfaluši, Mičevič - Radosta, Jukl, Emmer, Harušťák - Trubač - Svatek, Zsigmond, II. poločas: Čechal - Švanda, Bílek, Mareček, Harušťák - Radosta, Havelka, Bzura, Emmer - Horský, Vachoušek. Trenér: Frťala.

Slovan Liberec - Varnsdorf 2:0 (1:0)
Branky: 6. Purzitidis, 72. Kok z pen.
Liberec - I. poločas: Hasalík - Lehoczki, Ševínský, Purzitidis - Hudák, Icha, Lexa, Preisler - Frýdek - Kulenovič, Strnad, II. poločas: Musil - Plechatý, Varfolomejev, Mikula - Koželuh, Polyák, Kop, Penner - Višinský, Letenay, Kok. Trenér: Kováč.

Dukla Praha - Silon Táborsko 3:1 (1:0)
Branky: 21. Špatenka, 60. Šebrle, 67. Matějka - 85. Nečas.
Dukla - I. poločas: Šťovíček - Barac, Matoušek, Jeřábek, Doda - Zeronik, Peterka, Lehký, Hrubeš - Špatenka, Bornosuzov. II. poločas: Hruška - Vondrášek, Holiš, Hašek, Ludvíček - Douděra, Acuta, Ullman, Šebrle - Matějka, Osuagwu. Trenér: P. Rada.