Venezuela vyhrála na Copě América i třetí zápas, Mexiko končí ve skupině

Venezuela vyhrála na jihoamerickém mistrovství i třetí zápas ve skupině a po nedělním vítězství 3:0 nad Jamajkou postoupila z prvního místa do čtvrtfinále. V tom se v pátek utká s Kanadou. Druhé postupové místo udržel Ekvádor díky bezbrankové remíze s Mexikem a zahraje si proti světovým šampionům z Argentiny.

Venezuela prošla na Copě América skupinou bez ztráty bodu poprvé. Jamajce nastřílela v Austinu všechny branky v druhé půli, trefili se Eduard Bello, Salomón Rondón a Eric Ramírez.

Mexiko mohlo dát postupový gól v sedmé nastavené minutě, kdy rozhodčí odpískal za faul na Guillerma Martíneze pokutový kop, jenže VAR ho po přezkoumání situace zase odvolal. Ekvádor tak udržel druhé místo díky lepšímu skóre.

Mexičané dokázali ve třech zápasech vstřelit jediný gól a trenér Jaime Lozano uznal, že jeho budoucnost u týmu je nejistá. Za poslední dva roky je přitom na reprezentační lavičce už třetím koučem.