Zabiják z Dortmundu udeří v reprezentaci každých 57 minut, Němci nikdy v historii neměli gólovějšího žolíka

EURO 2024

Německý útočník Niclas Füllkrug v nedělním utkání na Euru proti Švýcarsku znovu potvrdil pověst produktivního "žolíka". Jednatřicetiletý forvard Dortmundu v nastavení zařídil svému týmu remízu 1:1 a první místo ve skupině. V roli střídajícího hráče se prosadil na domácím šampionátu už podruhé a v součtu s dvěma trefami na minulém mistrovství světa je nejlepším německým střelcem z pozice náhradníka na velkých turnajích.

"To je pěkné, o tom jsem nevěděl. Ale nakonec čtyři góly jsou čtyři góly, ať padly jakkoliv," citovala Füllkruga agentura SID. Urostlý útočník dal 13. branku v 19. reprezentačním utkání, z toho sedm jich vstřelil jako střídající hráč.

V základní sestavě Německa se zatím objevil jen šestkrát, dohromady strávil na hracích plochách 739 minut čistého času a průměrně tedy skóruje na mezinárodní úrovni každých 57 minut, což je skvostná bilance.

KDYŽ V ŽIVOTĚ POČÍTÁTE, VŽDY PROHRAJETE. S DÁNSKEM VYHRAJEME, BURCUJE CELÉ SRBSKO SPARŤAN BIRMANČEVIČ

Na právě probíhajícím Euru navázal na zásah proti Skotsku a je teprve čtvrtým dvougólovým střelcem turnaje. Füllkrug si ve druhé minutě nastavení za nepříznivého stavu naskočil na centr Davida Rauma a v lehkém záklonu stlačil svou hlavičku mezi tři tyče.

"Všichni víme, že jsem dobrý hlavičkář, ale tohle byl hlavně vynikající centr," ocenil spoluhráče, jenž rovněž přišel do hry až v průběhu zápasu. "Pro trenéra je vždy dobré, když má na lavičce více fotbalistů, kteří dokážou změnit vývoj utkání," přidal.

FÜLLKRUG ZACHRÁNIL NĚMECKU PRVENSTVÍ VE SKUPINĚ, MAĎARSKO V POSLEDNÍ MINUTĚ DLOUHÉHO NASTAVENÍ UDOLALO SKOTY

"Byl to úžasný gól, ta hlavička vůbec nebyla snadná," pochválil svého svěřence trenér Julian Nagelsmann, který mu zatím dal na turnaji v součtu 73 zápasových minut. "Roli náhradníka zvládá výborně, což je skvělé, ale zároveň pro něj i trochu smolné. Máme teď dost času promyslet sestavu na osmifinále, rozhodně je ve hře varianta, že nastoupí od začátku," připustil šestatřicetiletý kouč.

Německo ve vyřazovací fázi čeká v sobotu 29. června v Dortmundu druhý tým skupiny C, ve které jsou Anglie, Dánsko, Slovinsko a Srbsko.

Z OKAMŽIKU HRŮZY JE ZLOMENÁ LÍCNÍ KOST A OTŘES MOZKU. MAĎARA VARGU ČEKÁ OPERACE UŽ V NĚMECKU